Jak zablokować numer w iPhone - sposoby

Jak zablokować numer w iPhone - sposoby

Jak zablokować numer w iPhone - sposoby
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
09.09.2017 20:59, aktualizacja: 26.03.2019 22:19

Blokowanie numeru jest często jedynym sposobem na to, aby skutecznie urwać kontakt z natrętną osobą, np. byłym chłopakiem czy byłą dziewczyną. Podpowiadamy, jak zablokować wybrany numer w iPhone'ach.

Jak zablokować numer w iPhone?

Istnieją trzy sposoby na zablokowanie wybranego kontaktu bądź numeru w smartfonie iPhone: przez aplikację Telefon, przez aplikację FaceTime, w Wiadomościach.

  • Blokowanie numeru w aplikacji Telefon Wchodzimy do aplikacji Telefon i wybieramy widok "Ostatnie". Obok wybranego numeru wybieramy ikonkę z "i" w kółeczku, przewijamy ekran w dół i wybieramy opcję "Blokuj tę osobę":
  • Blokowanie numeru w aplikacji FaceTime W aplikacji FaceTime postępujemy podobnie: obok numeru lub kontaktu, który chcemy zablokować, klikamy w ikonkę z "i" w kółeczku, potem przewijamy ekran w dół i wybieramy opcję "Blokuj tę osobę".
  • Blokowanie numeru w Wiadomościach W Wiadomościach postępujemy analogicznie: jeżeli wymienialiśmy sms-y z daną osobą, to wchodzimy do konwersacji i klikamy w ikonkę "i". Następnie wybieramy belkę z numerem/imieniem i nazwiskiem kontaktu, zjeżdżamy na sam dół ekranu i wybieramy "Blokuj tę osobę".

Tryb "Nie przeszkadzać" w iPhone

Tryb "Nie przeszkadzać" przydaje się często w sytuacjach, kiedy ktoś wciąż dzwoni do nas z zastrzeżonego numeru. Wyżej wymienione sposoby pomagają jedynie wtedy, kiedy numer jest widoczny lub został zapisany w książce adresowej iPhone'a. Tryb "Nie przeszkadzać" uniemożliwia osobom skontaktowanie się z nami: połączenia, powiadomienia i alerty są wyciszane.

Żeby włączyć tryb "Nie przeszkadzać" w iPhone, wystarczy wejść w "Ustawienia" i kliknąć po prostu kartę "Nie przeszkadzać". Tryb ten jest również widoczny jako ikona z półksiężycem, do której możemy się dostać również z centrum sterowania poprzez przeciągnięcie palcem w górę od dołu ekranu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)