Jak wybrać suszarkę do prania?

Jak wybrać suszarkę do prania?

Jak wybrać suszarkę do prania?
Źródło zdjęć: © x-news.pl
07.06.2016 16:10

Tym razem dla widzów "Dzień Dobry TVN" Anna Nowak-Ibisz przygotowała kompendium wiedzy o praniu. Zaprezentowała bardzo przydatne gadżety do łazienek: krzesełko, suszarkę do prania, drabinę oraz urządzenie, które idealnie sprawdzi się podczas wakacyjnych podróży. Zapraszamy do obejrzenia materiału.

Suszarka do prania nie musi być nudnym i mało poręcznym "meblem". Anna Nowak-Ibisz prezentuje bardzo przydatne gadżety do suszenia prania: krzesełko,drabinę oraz urządzenie, które idealnie sprawdzi się podczas wakacyjnych podróży. Zapraszamy do obejrzenia materiału.

Robimy pranie, często jedno po drugim, a potem zastanawiamy się, gdzie wywiesić te wszystkie rzeczy. Wielu z nas posiada suszarkę do prania, którą montuje pod sufitem w łazience. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie nadaje się ona do suszenia ciężkich rzeczy. Za to w przypadku małych łazienek, wyposażonych w kabinę prysznicową, jej zamontowanie staje się niemożliwe.

Wtedy z pomocą przychodzi rozkładana, dwuskrzydłowa suszarka. Niestety wiele osób traktuje ten sprzęt jako zło konieczne, bowiem rozłożenie jej w salonie czy sypialni nie jest praktyczne ani estetyczne. Dlatego warto wybrać suszarkę wyposażoną w kółka, dzięki czemu będziemy mogli ją szybko i bez wysiłku przestawić w dowolne miejsce bez konieczności podnoszenia.

Na rynku dostępne są również wysokie suszarki typu "wieża", które pozwalają lepiej wykorzystać przestrzeń. Taki sprzęt wraz z praniem możemy postawić np. w kabinie prysznicowej.

Decydując się na suszarkę, warto sprawdzić z jakich materiałów została wykonana. Bowiem suszenie prania na sprzęcie, który rdzewieje, grozi zniszczeniem ubrań.

Przyspieszone suszenie

Jeżeli domowy budżet nam na to pozwala, możemy kupić do domu urządzenie elektryczne wyposażone w funkcję suszenia. Suszarki do ubrań nie są tak popularne jak pralki, dlatego wiele osób decyduje się raczej na kupno pralki z funkcją suszenia niż samodzielne urządzenie. Nie oznacza to jednak, że nie warto inwestować w suszarkę - wbrew pozorom, może się okazać bardzo przydatna i to z kilku powodów. Przede wszystkim świetnie sprawdzi się w mieszkaniach, gdzie nie ma miejsca na rozwieszenia ubrań, szczególnie zimą. Poza tym suszarka oszczędza czas, zaś w pomieszczeniu nie gromadzi się wilgoć od wilgotnych ubrań.

W ofercie producentów sprzętu AGD można spotkać się nie tylko z suszarkami, ale także z pralkosuszarkami. Dzięki nim zyskujemy miejsce w domu oraz urządzenie 2 w 1. Jest to szczególnie ważne, jeśli posiadamy małe pomieszczenia, gdzie nie można już wstawić dodatkowego sprzętu. Musimy jednak pamiętać, że rozwiązanie 2 w 1 ma zarówno swoje zalety, jak i wady. Ich ograniczeniem jest mniejsza ładowność w przypadku samego suszenia. Przykładowo, jeśli pralka pozwala załadować 5 kg prania, to do suszenia możemy zostawić jedynie około 3 kg rzeczy.

Źródło: x-news

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)