Jak wybrać idealny opiekacz?

Jak wybrać idealny opiekacz?
Źródło zdjęć: © Fotolia | dusiowa

02.09.2016 18:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. W codziennej gonitwie nie mamy czasu na przygotowanie czegoś smacznego i różnorodnego, dlatego zwykle na naszych stołach znajdziemy kanapki. Jeśli jednak znudziła wam się ich tradycyjna forma, to może czas zacząć przygotowywać je na ciepło za pomocą dobrego opiekacza. Na szczęście, tego typu drobny sprzęt AGD nie jest dużym wydatkiem i z powodzeniem można go kupić za mniej niż 150 zł. Zatem zobaczcie, na jakie parametry warto zwrócić uwagę oraz jakie modele możemy znaleźć w tej cenie.

Opiekacz do kanapek składa się z dwóch płyt, pomiędzy które wkłada się pieczywo. W większości urządzeń można przygotować dwie prostokątne lub kwadratowe kanapki na raz. Jednak są też takie modele, które posiadają specjalnie wyprofilowane płytki, dzięki czemu mamy możliwość przygotować kanapki w kształcie Myszki Miki, rybek, a nawet muszelek. Oczywiście, z pewnością takie rozwiązanie docenią najmłodsi użytkownicy.

Moc

Wybierając odpowiedni model opiekacza, powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego moc, która wpływa na szybkość nagrzewania płyt. Zwykle oscyluje ona w granicach 70. - 800 W, ale możemy także spotkać urządzenia do 1400 W. Pamiętajmy, że decydując się na opiekacz o mniejszej mocy będziemy zmuszeni dłużej czekać na ciepłe kanapki.

Wygląd

Na rynku dostępne są urządzenia, które w większości zostały wykonane z plastiku. Natomiast jeśli planujemy przechowywać opiekacz na blacie kuchennym lub w innym widocznym miejscu, możemy pokusić się o urządzenie pochodzące z linii drobnego AGD, które idealnie będzie współgrało z czajnikiem lub blenderem.

Dodatkowe rozwiązania

Jedną z ważniejszych opcji są lampki sygnalizujące pracę, dzięki czemu wiemy czy urządzenie jest podłączone do prądu i czy nagrzało się do odpowiedniej temperatury. Ponadto warto rozważyć zakup urządzenia wielofunkcyjnego, które wyposażone jest w wymienne wkładki. Dzięki nim będziemy w stanie grillować czy piec gofry. Pamiętajmy również o tym, aby wkładki były pokryte nieprzywierającą powłoką.

Urządzenie powinno również posiadać termoizolacyjną obudowę. To oczywiście podstawa, jeśli w domu mamy małe dzieci. Pozwoli to na bezpieczną pracę urządzenia i nagrzanie go wewnątrz do wysokich temperatur, pozostawiając opiekacz chłodny na zewnątrz. Równie przydatne mogą okazać się antypoślizgowe nóżki wykonane najczęściej z gumy, które zapobiegną przypadkowemu przesuwaniu się urządzenia.

Poniżej prezentujemy najpopularniejsze modele opiekaczy do kanapek w cenie do 15. zł.

1. Zelmer 26z010

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Opiekacz o mocy 70. W posiada nienagrzewający się uchwyt oraz płytki grzewcze pokryte nieprzywierającą powłoką, dzięki czemu z łatwością usuniemy spieczone kawałki jedzenia. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w lampki kontrolne, które sygnalizują gotowość do rozpoczęcia opiekania. Zelmer 26z010 można przechowywać w pozycji pionowej, za to przewód ukryjemy w schowku. Prezentowany model kupimy w cenie 60 zł.

2. Tefal SM1552

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Opiekacz o mocy 70. W, umożliwia przygotowanie czterech kanapek w kształcie trójkątów. Urządzenie posiada dwie płyty grzewcze pokryte powłoką nieprzywierającą, dzięki czemu z łatwością utrzymamy je w czystości. Dużą zaletą są także dwie lampki kontrolne, które informują o podłączeniu do sieci oraz gotowości do opiekania. Tefal SM1552 możemy przechowywać w pionie, dzięki czemu urządzenie nie będzie zajmowało wiele miejsca w kuchni. Ponadto w podstawie znajduje się miejsce na nawinięcie przewodu. Prezentowany model kupimy w cenie 95 zł.

3. ECG S 199

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Opiekacz ECG S 19. o mocy 1100 W pozwala przygotować aż 8 trójkątnych kanapek jednocześnie. Urządzenie zostało wyposażone w antypoślizgowy spód, natomiast płytki grzewcze zostały pokryte nieprzywierającą powłoką. Dodatkowo opiekacz posiada nienagrzewający się uchwyt. Urządzenie firmy ECG S kupimy w cenie 95 zł.

4. MPM MOP-05M

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Urządzenie ze stali nierdzewnej posiada moc 100. - 1200 W. Za to termostat automatycznie reguluje temperaturę podczas przygotowania przekąsek. Urządzenie zostało wyposażone w dwie lampki. Pierwsza poinformuje nas o podłączeniu urządzenia do sieci, natomiast druga o stanie pracy urządzenia. Sprzęt umożliwia przygotowanie aż ośmiu trójkątnych kanapek. Prezentowany model kupimy za 110 zł.

5. Severin SA 2968

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Prezentowany model to urządzenie o mocy 1000 W. Zostało wyposażone w trzy wymienne płytki oraz nienagrzewającą się obudowę z przesłoną ze stali nierdzewnej. Dodatkowo posiada termoizolowane uchwyty z zabezpieczeniem zamknięcia, a także lampki kontrolne sygnalizujące pracę urządzenia oraz wskaźnik gotowości do pracy. Severin SA 2968 został wyposażony w gumowe, antypoślizgowe nóżki, dzięki czemu urządzenie nie będzie się przemieszczać po blacie. Opiekacz kosztuje 130 zł.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)