Jak usunąć zablokowany piksel w iPhonie?

Jak usunąć zablokowany piksel w iPhonie?

20.08.2008 13:12, aktual.: 20.08.2008 13:46

Po pierwsze musimy podkreślić, że mówimy tutaj o zablokowanych, a nie uszkodzonych pikselach. Zablokowany piksel, a w sumie subpiksel to

Po pierwsze musimy podkreślić, że mówimy tutaj o zablokowanych, a nie uszkodzonych pikselach. Zablokowany piksel, a w sumie subpiksel to mała część ekranu, która stale wyświetla jedną z barw składowych – czerwoną, zieloną lub niebieską. Martwy piksel nie świeci w ogóle i będzie widoczny jako czarny punkcik i tego niestety nie naprawimy samodzielnie.

Aby spróbować usunąć zablokowany piksel nie potrzebujemy specjalistycznych narzędzi, a jedynie dostęp do Internetu. Przygotowano stronę, która z bardzo dużą częstotliwością zmienia kolory, prowadząc tym samym do ciągłego, intensywnego pobudzania pikseli, co często pozwala je odblokować.

Obraz
© Widok strony, na której możemy odblokowywać piksele

Przygotowania? Praktycznie żadne, należy tylko wyłączyć automatyczną blokadę klawiatury. Warto też podłączyć telefon do źródła zasilania. Następnie uruchamiamy przeglądarkę Safari i wchodzimy na stronę http://www.ebaspace.com/iphone-app/ . Tam wybieramy zakładkę „Repair iPhone LCD”. i zostawiamy iPhona na około godzinę. Odradzamy długie patrzenie na ekran, bo bardzo szybko może was od tego rozboleć głowa.

Nie należy się także przejmować tym, iż ekran się rozgrzeje – to normalny objaw długiego czasu podświetlania matrycy. Po odczekaniu wspomnianej wcześniej godziny zablokowany piksel powinien działać poprawnie. Jeśli jednak jest „oporny” możesz w jego okolicach ponaciskać ekran iPhona – dość mocno, ale też bez przesady.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)