Jak usunąć konto Google?

Jak usunąć konto Google?
Źródło zdjęć: © Google

08.06.2016 13:26, aktual.: 10.08.2016 15:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Masz dość zbierania danych na twój temat prze Google? Możesz się uwolnić ze smyczy amerykańskiego giganta za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszką.

Zanim zdecydujecie się na ten drastyczny ruch, warto zdać sobie sprawę z kilku istotnych niedogonień, które mogą nastąpić po usunięciu konta Google. Przede wszystkim usunięcie konta Google nie ogranicza się jedynie do wykasowania adresu e-mail i całej zawartości skrzynki Gmail.

Usuniesz konto Google i co sie stanie?

Wraz ze zniknięciem waszego profilu, usunięte zostaną wszystkie konta, które są powiązane z naszą skrzynką mailową. Jak się okazuje usług, które opierają się na koncie Google jest całkiem sporo. Listę powiązanych profili, z których usunięte będą wasze wszystkie dane otwiera YouTube. Kolejne będą Google+, Google Paly, Dysk Google, Kalendarz Google. Skasowanie konta pozbawi nas też wszystkich danych, które mamy zapisane w przeglądarce internetowej Google Chrome.

Stracicie również swoją nazwę użytkownika w Gmailu - usuniętej nazwy nie można użyć ponownie, także przy tworzeniu nowego konta Google. Jeśli używasz swojego adresu Gmail do odzyskiwania haseł lub logowania się w innych usługach, zanim usuniesz konto Google, koniecznie podaj nowe adresy poczty elektronicznej.

Obraz
© (fot. Google)

Konto Goolge i Android

Bardziej odczuwalne konsekwencje dotkną użytkowników telefonów pracujących na systemie Android. Powód? Większość funkcji telefonu jest bezpośrednio powiązana z waszym kontem Google. Przede wszystkim stracicie dostęp do Google Play, a co za tym idzie nie będziecie mieć możliwości pobierania nowych aplikacji oraz gier. Stracicie tez możliwość odtwarzania i kupowania muzyki, pobierania filmów czy książek. Znikną również wszystkie aplikacje oraz inne multimedia zakupione w Google Play.

Niestety to nie wszystkie dane, które straci użytkownik Androida, a które znikną wraz z usunięciem konta Google. Bez połączonego konta Google telefon bądź tablet przestaną synchronizować nowe kontakty, a numery telefonów i adresy e-mail, które były zapisane jedynie w chmurze również znikną bez powrotu. Skasowane zostaną też wszystkie zdjęcia i inne dane, które zostały zapisane na Dysku.

Obraz

Konto Google i Chromebook

Poważne utrudnienia czekają też użytkowników Chromebooków. Usunięcie konta Google na Chromebooku spowoduje utratę możliwość znajdowania i używania wszystkich zainstalowanych aplikacji Chrome - zarówno tych płatnych i darmowych, a które były powiązane z usuniętym kontem. Znikną też wszystkie zainstalowane rozszerzenia Chrome. Na szczęście nie zablokuje to całkowicie możliwości korzystania z Chromebooka. Zalogować się na urządzenie będzie można przy pomocy innego, aktywnego konta Google, bądź profilu gościa.

Obraz

Jak usunąć konto Google?

Procedura usuwania konta Google nie jest skomplikowana. Najpierw trzeba się zalogować na konto, które chcemy usunąć. Następnie z sekcji Ustawienia konta, wybieramy Usuń swoje konto lub usługi.

Obraz

Zostaniemy przeniesieni na stronę, gdzie należy kliknąć w link Usuń konto Google i powiązane z nim dane. Dla pewności Google pozwala nam przejrzeć dla pewności wszystkie powiązane z kontem i usuwane dane oraz usługi. Po upewnieniu się, że na pewno chcemy usunąć konto Google, pozostaje nam jedynie zaznaczyć oba pola na dole ekranu i kliknięcie w Usuń konto.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)