Jak przeprowadzić pierwszą konfigurację telewizora firmy Samsung?

Jak przeprowadzić pierwszą konfigurację telewizora firmy Samsung?

Jak przeprowadzić pierwszą konfigurację telewizora firmy Samsung?
Jak przeprowadzić pierwszą konfigurację telewizora firmy Samsung?
Źródło zdjęć: © materiały partnera
20.07.2022 08:21

Bez względu na to, jakiej marki telewizor się kupi, należy pamiętać o konieczności przeprowadzenia początkowej konfiguracji. Jeżeli się tego nie zrobi, trudno będzie cieszyć się dobrym odwzorowaniem obrazu lub nie będzie można korzystać z niektórych opcji. Na szczęście producenci takiego sprzętu doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie wszyscy użytkownicy muszą znać się na elektronice, dlatego też zazwyczaj proces konfiguracji jest bardzo intuicyjny.

  1. Czy warto kupić telewizor Samsung?
  2. Jak ustawić telewizory Samsung?
  3. Co oferuje Smart TV w telewizorach firmy Samsung?

Bez problemu można na przykład skonfigurować nowe telewizory firmy Samsung, które słyną ze świetnego stosunku ceny do jakości. W dodatku praktycznie wszystkie telewizory Samsung wyposażone są w Android TV, co nie tylko przekłada się na bezproblemowy dostęp do takich usług, jak Netflix, Spotify, Disney+, TVN Player czy Prime Video, ale też daje możliwość przeglądania stron lub nawet grania w proste gry.

Czy warto kupić telewizor Samsung?

Nowy telewizor Samsung z pewnością będzie wyposażony w moduł do odbierania sygnału telewizji DVB-T2, ale też pozwoli korzystać z takich ulepszeń obrazu, jak technologia HDR (High Dynamic Range). Warto również mieć na uwadze, że marka Samsung to nie tylko doskonała jakość obrazu dzięki takim rozwiązaniom, jak technologia Dolby Vision, duża przekątna ekranu i full HD (a nawet 4K!), ale również świetny dźwięk. Samsung telewizory pozwolą więc komfortowo słuchać muzyki oraz oglądać filmy bez konieczności dokupowania od razu dodatkowego nagłośnienia.

Jak ustawić telewizory Samsung?

Bez względu na to, czy wybrałeś model z serii Samsung Qled, czy inny produkt, technologia obrazu na pewno spełni twoje oczekiwania, szczególnie że częstotliwość odświeżania ekranu jest na wysokim poziomie. Aby jednak można było w pełni wykorzystać telewizor Samsung Neo Qled, należy najpierw podłączyć sprzęt do internetu. Najlepiej sprawdzi się tradycyjne połączenie po kablu, bo sieć Wi-Fi może mieć za niską przepustowość na potrzeby wysokiej jakości streamingu. Więcej porad na temat tego, jak ustawić najważniejsze opcje w telewizorze znajdziesz w artykule https://www.neonet.pl/blog/konfiguracja-telewizora-samsung.html.

Co oferuje Smart TV w telewizorach firmy Samsung?

Telefony ze smart TV bazujące na Androidzie to przede wszystkim dostęp do Google TV oraz łatwa konfiguracja z większością smartfonów. Można więc sterować telewizorem za pośrednictwem telefonu lub głosowo, a nawet zautomatyzować niektóre czynności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie