Jak korzystamy z aplikacji na smartfonach?

Jak korzystamy z aplikacji na smartfonach?

Jak korzystamy z aplikacji na smartfonach?
15.10.2009 00:31

Chociaż właściciele smartfonów pobierają na swoje urządzenia wiele różnorodnych aplikacji, to tak naprawdę regularnie korzystają oni zaledwie z kilku z nich - wynika z badań przeprowadzonych przez firmę analityczną Strategy Analytics.

Według zaprezentowanych wyników badań, zarówno użytkownicy smartfonów w Stanach, jak i na Wyspach instalują podobną liczbę aplikacji mobilnych na swoich urządzeniach. W zależności od jego rodzaju jest ona różna, jednak łączy je wspólna cecha - zaledwie kilka z nich jest regularnie wykorzystywana.

I tak, najwięcej aplikacji pobierają właściciele iPhone'ów. I to właśnie oni mają w swoich telefonach najwięcej programów, które nie są regularnie przez nich wykorzystywane. Na drugim miejscu znaleźli się właściciele smartfonów z systemem Android na pokładzie, którzy usuwają jedną trzecią zainstalowanych wcześniej na swoim urządzeniu aplikacji.

Zupełnie odmiennie wygląda sytuacja w przypadku właścicieli terminali z logiem "jeżynek" - BlackBerry. Liczba zachowanych i wykorzystywanych przez nich aplikacji jest nieznacznie tylko mniejsza od tej, która wcześniej została zainstalowana.

Z zaprezentowanych wyników możemy się również dowiedzieć, że zaledwie 57% aplikacji instalowanych na smartfonach wykorzystywanych jest regularnie. Oznacza to, że prawie połowa z nich jest bezużyteczna i używana zaledwie kilka razy po ich pobraniu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)