Jak działa blender Triblade?

Jak działa blender Triblade?

Jak działa blender Triblade?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.04.2012 12:27

Blender pozornie wygląda na urządzenie o małych możliwościach i niewielu funkcjach. Wydawać się też może, że w blenderze nie ma tak naprawdę czego unowocześniać i poprawiać.

Marka Kenwood wprowadzając system trzech ostrzy Triblade udowadnia, że nie do końca jest to prawdą. Sekretem działania blendera Triblade jest konstrukcja noży tnących, dzięki której cięcie odbywa się w trzech różnych płaszczyznach. Dwa ostrza zostały delikatnie wygięte –. każde pod innym kątem w stosunku do tego trzeciego. Pozwala to uzyskać efekt „cięcia trójwymiarowego”. Ponadto metoda skierowania ostrzy noży tnących polega na tym, że jedno z nich zaostrzone zostało po stronie przeciwnej niż dwa pozostałe. Nóż ten sprawia, że szatkowana zawartość zagarniana jest do wnętrza kielicha blendera i ponownie dostaje się pod ostrza. Takie wielokrotne cięcie pozwala uzyskać idealny efekt.

Ostrza blendera ręcznego Triblade wykonane zostały z najwyższej jakości stali nierdzewnej, są wyjątkowo długie (2 cm) i obracają się blisko brzegów podstawy, dzięki czemu przestrzeń do miksowania jest większa o 5. proc. Oprócz ostrzy, ważny jest także kielich blendera, który wzbogacony został o specjalne wypustki. Ich obecność pomaga znacznie zredukować efekt wiru, spowodowany siłą odśrodkową. W ten sposób uzyskano przepływ turbulentny, a nie jak w przypadku blenderów tradycyjnych – laminarny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)