Jacek Rozenek miał udar. Aktor wcielający się w Geralta z serii "Wiedźmin" stracił mowę

Jacek Rozenek miał udar. Aktor wcielający się w Geralta z serii "Wiedźmin" stracił mowę

Jacek Rozenek miał udar. Aktor wcielający się w Geralta z serii "Wiedźmin" stracił mowę
Źródło zdjęć: © East News
Adam Bednarek
29.05.2019 15:00, aktualizacja: 29.05.2019 15:19

Jacek Rozenek trafił do szpitala w połowie maja. Jak pisze "Super Express", aktor miał udar i stracił mowę. Wielu Polaków kojarzy jego głos z Geraltem - bohaterem serii "Wiedźmin" od CD Projekt RED.

Jak podaje "Super Express", który opublikował zdjęcia Rozenka na wózku inwalidzkim,stan aktora jest poważny. Codziennie przechodzi rehabilitację prawej ręki i nogi. Ćwiczy także z logopedami.

W połowie maja kłopoty zdrowotne Jacka Rozenka nasiliły się. Jak można domniemywać, jego marcowe zasłabnięcie w trakcie spektaklu w Teatrze Kamienica było sygnałem ostrzegawczym - zwraca uwagę Pudelek.

Jacek Rozenek: dla wielu Polaków to głos Geralta z serii "Wiedźmin"

Jacek Rozenek znany jest z filmów, seriali czy ról w teatrze. Ale dla milionów Polaków to także głos Geralta, głównego bohatera serii "Wiedźmin" od CD Projekt RED.

W Geralta po raz pierwszy Rozenek wcielił się w 2007 roku - właśnie wtedy swoją premierę miała pierwsza część serii "Wiedźmin". Ostatnia część, "Wiedźmin 3: Dziki Gon", pojawiła się w 2015 roku.

O tym, że Jacek Rozenek nierozerwalnie związany jest z Geraltem, świadczyć może fakt, że aktor może przemówić głosem bohatera w… naszym telefonie. W kwietniu CD Projekt RED pochwalił się współpracą z asystentem Google. Wystarczy zapytać "Kim jest Wiedźmin?". Wówczas przemówi nie tylko asystent, ale też sam Geralt. Właśnie głosem Jacka Rozenka.

Obraz
© PAP | Jacek Turczyk/PAP

Jacek Rozenek: nie tylko "Wiedźmin"

Aktor wystąpił w wielu innych produkcjach. Jak przypomina serwis Gry-Online, Jacek Rozenek podkładał głos m.in. w "Wojnie Krwi: Wiedźmińskich opowieściach", "LEGO Marvel Super Heroes 2", "Battlefield: Hardline" czy "Diablo III: Reaper of Souls".

Pozostaje mieć nadzieję, że aktor powróci do zdrowia i usłyszymy go w niejednej grze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)