ItsHidden - darmowy VPN dla wszystkich

ItsHidden - darmowy VPN dla wszystkich

27.07.2009 13:30, aktual.: 28.07.2009 11:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Projekt usługi VPN o nazwie ItsHidden wszedł w publiczną fazę beta. Dla internautów oznacza to przede wszystkim możliwość skorzystania z darmowej usługi gwarantującej pełną anonimowość w Sieci. Pierwsze opinie użytkowników ItsHidden są bardzo korzystne

Nasilająca się kampania przeciwko łamaniu praw autorskich sprawia, że internauci szukają nowych rozwiązań, które uchronią ich przed wymiarem sprawiedliwości. Sprzedanie i legalizacja The Pirate Bay, pomysł odcinania piratów od Sieci lub 2 lat więzienia za piractwo we Francji, czy wyrok 1,9. mln dolarów kary za pobranie 24 piosenek w Stanach Zjednoczonych to tylko niektóre z przykładów, które sprawiają, że użytkownicy p2p zaczynają obawiać się pobierania multimediów z Sieci. Jednocześnie wielu z nich szuka zupełnie nowych rozwiązań - takich, które pozwolą uchronić się przed wygórowanymi karami sugerowanymi w sądach przez wytwórnie czy wreszcie organami ścigania. Światłem w tunelu może okazać się zastosowanie usług VPN.

FutureTechnologies.co.in poinformowało o rozpoczęciu publicznej fazy beta projektu VPN o nazwie ItsHidden. Usługa z założenia przypomina piracki Ipredator zapowiedziany niedawno przez właścicieli The Pirate Bay. Już teraz widać jednak główną różnicę - ItsHidden jest darmowe.

ItsHidden szyfruje aktywność użytkownika w Sieci, w tym przede wszystkim transfer klientów BitTorrenta. Dzięki temu internauta pobierający w ten sposób pliki z Sieci miałby za darmo uzyskiwać ochronę przed specjalistami reprezentującymi organy sprawiedliwości.

Usługa działa na zasadzie szyfrowania połączenia i transferu danych pomiędzy użytkownikiem i serwerami ItsHidden (128-bitowy algorytm szyfrowania). Przedstawiciele firmy odpowiedzialnej za projekt zapewniają również, że nie przetrzymują żadnych logów z aktywności użytkowników. Większość obecnych firm oferujących usługi VPN prowadzi taką archiwizację i może udostępnić ją na prośbę organów ścigania.

Najważniejszą informacją jest jednak fakt, że ItsHidden jest darmowe. Jeden z przedstawicieli serwisu powiedział w wywiadzie dla TorrentFreak: "Nasza usługa jest i będzie całkowicie darmowa. Oczywiście będziemy musieli wprowadzić pewne ograniczenia, które zagwarantują bezawaryjne działanie serwisu, ale na pewno utrzymamy możliwość korzystania z darmowego konta. Wersja płatna natomiast kosztować będzie poniżej 5 dolarów i umożliwi m.in. przekierowywanie i otwieranie portów (port forwarding)". Serwery ItsHidden umieszczone są w Holandii, choć pomysłodawcy zapewniają, że pojawią się nowe, lokalne wersje.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)