iRobot Roomba 760 - robot sprzątający z systemem iAdapt Responsive Cleaning

iRobot Roomba 760 - robot sprzątający z systemem iAdapt Responsive Cleaning

iRobot Roomba 760 - robot sprzątający z systemem iAdapt Responsive Cleaning
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
19.09.2012 13:57

Do sprzedaży w Polsce trafił iRobot Roomba 760. Jego sposób poruszania się i pracy, został stworzony w oparciu o algorytmy stosowane w robotach militarnych iRobot poszukujących min.

iRoboty Roomba serii 70. debiutowały na polskim rynku we wrześniu 2011 r. Dzisiaj do modeli 780 oraz 770 dołącza 760, który współdzieli z nimi nowoczesny design oraz rozwiązania technologiczne. Na jego pokładzie znalazł się m.in. system iAdapt Responsive Cleaning Technology, dzięki któremu robot ma dostosowywać się do rodzaju sprzątanej powierzchni.

Oprogramowanie iRobota Roomba 76. współpracuje na bieżąco z kilkudziesięcioma sensorami, które monitorują otoczenie 64 razy na sekundę. Kompaktowe rozmiary (34 cm średnicy, 9 cm wysokości) pozwalają na sprzątanie pod meblami oraz wokół nich, a system Dirt Detect wykrywa miejsca silniej zabrudzone, aby skoncentrować na nich swoje działanie.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Roomba 76. sprząta w oparciu o opatentowany przez iRobot Corporation 3-stopniowy system czyszczenia, który w modelach serii 700 został wyposażony w głowicę czyszczącą. Producent zapewnia, że pozwoliło to na 20-procentowe zwiększenie efektywności, w stosunku do modeli poprzednich generacji. Robot posiada dodatkowe wyposażenie (Wirtualna Ściana, pilot czy narzędzia do czyszczenia szczotek), jak również oprogramowanie zarządzania zasilaniem, które ma pozwalać na zwiększenie żywotności akumulatora. Wszystkie obecnie sprzedawane modele iRobota Roomba zwalniają przed przeszkodą (meble, ściany), delikatnie stykają się z nią, aby jej nie uszkodzić i kontynuują sprzątanie w jej obrębie – czyszcząc np. dokładnie wokół każdej nogi mebla.

Ważnym elementem iRobota Roomba 76. jest znany z modeli 770 i 780 pojemnik AeroVac Series 2. Podczas zbierania zanieczyszczeń wytwarza on podciśnienie, które maksymalizuje przepływ powietrza przez głowicę czyszczącą, aby wciągać do pojemnika nawet najmniejsze cząstki kurzu. Dodatkowo podciśnienie optymalizuje przenoszenie zabrudzeń z podłogi do pojemnika, dzięki czemu np. leżące na podłodze włosy w mniejszym stopniu wkręcają się w czyszczące szczotki. Poza większą efektywnością oznacza to również zmniejszenie częstotliwości czyszczenia szczotek robota.

Pojemnik AeroVac Series 2 wyposażono ponadto w podwójny filtr typu HEPA, który w toku czyszczenia pozwala na wyeliminowanie z powietrza cyrkulujących w pomieszczeniach drobinek kurzu.

iRobota Roomba 760 jest dostępny w Polsce w cenie katalogowej 2099 PLN brutto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)