iRobot Looj 330 - robot, który przeczyści ci rynnę

iRobot Looj 330 - robot, który przeczyści ci rynnę

iRobot Looj 330 - robot, który przeczyści ci rynnę
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.05.2013 08:27

Na rynku dostępny jest kolejny domowy robot z rodziny iRobot - Looj 330. Został on zaprojektowany tak, aby wyręczyć nas w czyszczeniu domowych rynien.

Każdy, kto choć raz musiał czyścić rynny w domu wie, jak czasochłonne jest to zajęcie. W większości przypadków wymaga co najmniej kilkukrotnego wejścia na drabinę i przestawiania jej co kilka metrów, nierzadko na niestabilnym gruncie lub przemieszczanie się na dużej wysokości po stromym dachu. Dodatkowo jeżeli dodamy, że rynny bardzo często są atrakcyjnym miejscem dla os do budowania gniazd, czyszczenie ich może okazać się nie lada wyzwaniem.

Z myślą o ludziach, którzy czynność tą uważają za zbyt karkołomną powstał iRobot Looj 330. Robot ten samodzielnie oczyści rynny po naciśnięciu jednego przycisku. Został on zaprojektowany tak, aby wyczyścić całą długość rynny, wyrzucić zanieczyszczenia na ziemię i powrócić z powrotem do miejsca, w którym został do niej wpuszczony. Dla osoby go obsługującej oznacza to wejście przy każdej ze ścian na drabinę, którą można ustawić np. u zbiegu dwóch ścian. iRobot Looj porusza się w rynnie dzięki dwóm gumowym gąsienicom, które zapewniają przyczepność. Mechanizm czyszczący opiera się na umieszczonej na czole robota czteroramiennej, szybko wirującej szczotce z końcówką udrażniającą, która wyrzuca z rynny liście oraz wszelkie inne zabrudzenia, które ją zapychają.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Wodoodporna obudowa zwiększa użyteczność i pozwala na czyszczenie robota za pomocą węża ogrodowego. Średnia efektywność czyszczenie wynosi 9,1. metrów (liczone liniowo) w ciągu 5 minut. Z kolei efektywność akumulatora to 61 metrów na jednym ładowaniu.

iRobot Looj 330 będzie dostępny na rynku na przełomie maja i czerwca 2013 r. w cenie katalogowej 1299 zł.

Źródło: informacja prasowa, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)