iPhone wciąż na wyłączność AT&T

iPhone wciąż na wyłączność AT&T

iPhone wciąż na wyłączność AT&T
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl
14.05.2010 00:45, aktualizacja: 14.05.2010 09:23

W 2007 roku Apple podpisało z AT&T umowę na wyłączną dystrybucję iPhone’a w Stanach. Jednak dopiero teraz na światło dzienne wyszły niektóre szczegóły dotyczące tej umowy, w tym długość jej trwania, będąca dotychczas tematem wielu spekulacji.

Jak się właśnie okazało, umowa podpisana w 2007 roku na dystrybucję iPhone’a została podpisana na okres 5 lat. Oznacza to, że do 2012 roku "jabłuszko" nie pojawi się w ofercie żadnego innego amerykańskiego operatora.

Co więcej, w zawartej pomiędzy obydwoma stronami umowie, nie ma również wzmianki o tym, żeby po wygaśnięciu dwuletniej umowy z operatorem abonent miał możliwość odblokowania zakupionego urządzenia.

W umowie można znaleźć również punkt mówiący o tym, że zawarte pomiędzy Apple i AT&T porozumienie może zostać w dowolnej chwili zerwane lub zmienione.

Tymczasem, według strony AT&T, kolejna wersja iPhone’a - o nazwie 4G lub HD - zostanie wprowadzona na rynek najprawdopodobniej 21. czerwca (poniedziałek).

Gdyby informacja ta okazała się prawdziwa oznaczałoby to, że zostanie przerwana dotychczasowa tradycja wprowadzania na rynek kolejnych wersji "jabłuszka" w piątki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)