iPhone bogatszy o kulinarne przewodniki Michelin

iPhone bogatszy o kulinarne przewodniki Michelin

iPhone bogatszy o kulinarne przewodniki Michelin
18.05.2009 13:05, aktualizacja: 18.05.2009 13:29

Czerwone Przewodniki Michelin są od teraz dostępne nie tylko w formie papierowej, ale także elektronicznej. Dzięki nowej aplikacji Michelin Guide Restaurants każdy użytkownik telefonu iPhone może w każdej chwili skorzystać z rad kulinarnych ekspertów Michelin.

Aplikacja opisuje lokale w sześciu europejskich krajach –. Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii oraz w Wielkiej Brytanii, a także w dwóch miastach amerykańskich – Nowym Jorku oraz San Francisco. Ponadto dostępna jest rozszerzona wersja opisująca wszystkie lokale w wybranych miastach w całej Europie.

Każdej restauracji wymienionej w przewodniku towarzyszy opis zawierający szczegółowe informacje, takie jak dane kontaktowe, godziny otwarcia, przyznane nagrody kulinarne, wyróżnienia Michelin –. gwiazdki i symbole Bib Gourmand oraz opinie anonimowych inspektorów kulinarnych, które widnieją w papierowych wersjach przewodników.

Obraz

Czytelnicy zawsze doceniali Czerwone Przewodniki Michelin za obiektywność ocen i rzetelność pracy inspektorów. Teraz mogą podzielić się swoimi opiniami z innymi użytkownikami, przez co sami mogą przez chwilę poczuć się jak wpływowi kulinarni recenzenci –. mówi Ewa Konopka, rzecznik prasowy Michelin Polska. Dzięki temu nasz wybór restauracji może zależeć nie tylko od opinii kulinarnych ekspertów.

Aplikacja Michelin Red Guides umożliwia użytkownikom komentowanie poziomu usług lokali, jakości jedzenia oraz ocenianie miejsc w takich kategoriach jak: „dobra jakość produktów”, „niedrogo”, „dobra wartość za oferowaną cenę”. oraz „przyjazna atmosfera”. Aby wystawiać opinie i dzielić się komentarzami użytkownicy muszą zarejestrować się na internetowym portalu „Mój ViaMichelin”, umożliwiającym tworzenie dzienników podróży a także bazy ulubionych tras, adresów i lokali.

Aplikacja Michelin Guide Restaurants utrzymana jest w czerwonej kolorystyce, charakterystycznej dla kulinarnych Przewodników Michelin, a wszystkie symbole graficzne z papierowej wersji przewodnika zostały dostosowane do interfejsu telefonu iPhone. Lokale można segregować alfabetycznie, według ocen, a także według dystansu dzielącego użytkownika od lokalu, co może być szczególnie przydatne podczas podróży. Dzięki łatwej obsłudze aplikacji znalezienie odpowiedniej restauracji w okolicy i rezerwacja stolika może trwać tylko kilka sekund.

Michelin Guide Restaurants jest dostępny w sklepie iTunes App Store, odpowiada oprogramowaniom iPhone oraz iPod Touch. Aplikacje opisujące miasta amerykańskie kosztują po 6,99 dolara, kraje europejskie (dostępne w pięciu wersjach językowych) – 7,99 euro, a rozszerzona wersja poświęcona całej Europie – 14,99 euro.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)