iPhone 4S wciąż z bardzo wysoką marżą

iPhone 4S wciąż z bardzo wysoką marżą
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

07.10.2011 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

UBM TechInsights podjął się próby oszacowania kosztów produkcji najnowszego telefonu Apple, iPhone'a 4S. Wniosek? Apple nie musi się martwić o marżę na swoim najnowszym produkcie

UBM TechInsights oszacował koszt wyprodukowania iPhone'a 4. na podstawie kosztu niezmienionych podzespołów znanych z iPhone'a 4, skorygowanego o koszt nowych "wnętrzności", które znalazły się w modelu 4S. Chociaż wyliczenia są wstępne, a ich pełna i szczegółowa treść opublikowana zostanie 14. października, w dniu premiery iPhone'a 4S, to już teraz wiadomo, że Apple podtrzymuje swoją tradycję jeśli chodzi o wysokość marż na swoich produktach.

I tak, koszt złożenia 32 GB wersji iPhone'a 4S został oszacowany na 203 dolary. Zgodnie z prawdopodobnymi cenami tej wersji urządzenia na rynku amerykańskim, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości, marża Apple'a przy sprzedaży urządzenia na wolnym rynku wynieść może nawet ponad 50. dolarów na każdej sztuce, czyli ogromne ponad 67%. W przypadku pozostałych wersji urządzenia marże mogą być podobne.

Tymczasem amerykańska sieć Sprint podpisała z Apple wartą 20 mld dolarów umowę, zgodnie z którą w ciągu najbliższych 4 lat zakupi od niego 30,5 mln sztuk telefonów iPhone. Z prostych rachunków wynika, że za każdą sztukę zapłaci około 650 dolarów. Oznacza to dla Apple utrzymanie marży na zbliżonym poziomie nawet w przypadku sprzedaży iPhone'a przez operatorów.

Warto w tym miejscu przytoczyć również szacunki analityków z Janney Capital Markets z których wynika, że w 2012 roku Apple sprzeda w sumie 107 mln iPhone'ów. Osiągnięcie takiego wyniku ma być możliwe dzięki szerokiemu kanałowi dystrybucji - jeszcze przed końcem 2011 roku iPhone 4S ma trafić do 70 krajów na całym świecie; znajdzie się tam w ofercie ponad 100 operatorów telefonii komórkowej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także