Inwazja robotów na Warszawę

Inwazja robotów na Warszawę

Inwazja robotów na Warszawę
Źródło zdjęć: © PIAP
27.05.2010 14:33, aktualizacja: 27.05.2010 14:43

Łazik marsjański Magma, wyścigi antyterrorystycznych Scoutów, taniec robotów przemysłowych, CyberRyba i samodzielnie myślący robot QFix - to tylko niewielka część tego, co czekało na gości Nocy Robotów 21 maja 2010 w siedzibie Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów w Warszawie.

Na wszystkich gości Nocy Robotów, czekało blisko pięćdziesiąt różnych maszyn - od całkiem małych, mieszczących się w dłoni robotów minisumo, aż do kilkunastometrowych przemysłowych olbrzymów. Każdy z nich został pokazany "w akcji" - zarówno podczas swoich standardowych zajęć (tj. rozbrajanie ładunku wybuchowego w przypadku robotów mobilnych, bądź malowanie określonych wzorów w przypadku robota-malarza), jak i w mniej typowych, jak taniec, czy wyścigi.

Obraz
© (fot. PIAP)

Wiele robotów było prezentowanych szerokiej publiczności po raz pierwszy i na długie miesiące - jedyny. Na co dzień maszyny te są niedostępne - ukryte w laboratoriach, fabrykach, na poligonach. Natomiast podczas Nocy Robotów można było je nie tylko zobaczyć, ale także dotknąć i zasiąść za ich sterami. Odważni mogli m.in. wziąć udział w wyścigach robotów mobilnych Scout i walkach maszyn kroczących Hexor, a także spróbować samodzielnie kontrolować przejazd łazika marsjańskiego Magma. Noc Robotów odwiedziło kilka tysięcy osób, w tym bardzo wiele dzieci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)