Internetowa pułapka

Internetowa pułapka

Internetowa pułapka
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
08.06.2010 10:22

Często internauci, nie czytając regulaminów, padają ofiarą właścicieli serwisów, którzy ukrywają cenniki świadczonych usług

Często internauci, nie czytając regulaminów, padają ofiarą właścicieli serwisów, którzy ukrywają cenniki świadczonych usług - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

I tak np. klienci firmy Ag-rek.com, agencji reklamowej poszukującej do współpracy modelek, hostess oraz statystów i oferującej atrakcyjne kontrakty, chcąc skorzystać z jej usług otrzymali rachunki nawet po 28. zł. Za niewywiązanie się z opłaty firma grozi karami.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Chodzi o to, że właściciel serwisu najistotniejsze informacje, czyli cennik, ukrył na stronie. Tam też zamieścił informację, że jeżeli klient w ciągu 1. dni nie zlikwiduje swojego konta, to będzie musiał zapłacić 50 zł za tzw. obsługę profilu. Do tego dochodzą odsetki i inne koszty. W sumie użytkownicy, którzy do owego regulaminu nie dotarli, otrzymali polecenie zapłaty nawet na 281 zł.

Niestety, okazało się, że to firma angielska, więc polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie może rozpocząć postępowania w tej sprawie.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)