Internetowa pułapka

Internetowa pułapka
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

08.06.2010 10:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Często internauci, nie czytając regulaminów, padają ofiarą właścicieli serwisów, którzy ukrywają cenniki świadczonych usług

Często internauci, nie czytając regulaminów, padają ofiarą właścicieli serwisów, którzy ukrywają cenniki świadczonych usług - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

I tak np. klienci firmy Ag-rek.com, agencji reklamowej poszukującej do współpracy modelek, hostess oraz statystów i oferującej atrakcyjne kontrakty, chcąc skorzystać z jej usług otrzymali rachunki nawet po 28. zł. Za niewywiązanie się z opłaty firma grozi karami.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Chodzi o to, że właściciel serwisu najistotniejsze informacje, czyli cennik, ukrył na stronie. Tam też zamieścił informację, że jeżeli klient w ciągu 1. dni nie zlikwiduje swojego konta, to będzie musiał zapłacić 50 zł za tzw. obsługę profilu. Do tego dochodzą odsetki i inne koszty. W sumie użytkownicy, którzy do owego regulaminu nie dotarli, otrzymali polecenie zapłaty nawet na 281 zł.

Niestety, okazało się, że to firma angielska, więc polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie może rozpocząć postępowania w tej sprawie.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)