Internetowa mapa utrudnień w ruchu

Internetowa mapa utrudnień w ruchu

Internetowa mapa utrudnień w ruchu
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
22.07.2010 11:49, aktualizacja: 22.07.2010 11:59

Internetową mapę utrudnień drogowych, na której zaznaczone są m.in. remonty ulic i objazdy dla samochodów, uruchomiono w środę we Wrocławiu. Mapa ma pomóc w sprawnym poruszaniu się samochodem i przejeździe przez stolicę Dolnego Śląska

Jak powiedziała na konferencji prasowej Elwira Nowak z wydziału infrastruktury i gospodarki wrocławskiego Urzędu Miejskiego, na mapie zaznaczone zostały informacje o wszystkich utrudnieniach w ruchu, związanych m.in. z przebudową lub remontem jezdni.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

"Dzięki temu rozwiązaniu kierowcy przed wyruszeniem w drogę, mogą zaplanować sobie dokładną trasę przejazdu, oszacować, gdzie mogą być problemy z płynnością ruchu i wybrać najkorzystniejszy objazd" - mówiła Nowak.

Korzystając z internetowej aplikacji można się dowiedzieć, gdzie występują problemy z przejazdem, czy trasa jest zamknięta, czy wprowadzono na niej zmiany w ruchu lub czy obowiązuje ograniczenie prędkości. Zaznaczono na niej również ewentualne objazdy, a także informację, do kiedy będą tam prowadzone prace.

Aktualne dane o utrudnieniach pobierane są m.in. z zarządu dróg i utrzymania miasta, wydziału inżynierii miejskiej i biura rozwoju Wrocławia.

Wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj dodał, że na mapie zaznaczono nie tylko remonty prowadzone przez miasto, ale każdą sytuację, w wyniku której przejazd przez stolicę Dolnego Śląska może być utrudniony. "Gdy np. zdarzy się awaria wodociągu i trzeba będzie zająć część jezdni, by przeprowadzić remont, to mapa bezzwłocznie zostanie zaktualizowana o taką informację" - tłumaczył Bluj.

Mapa utrudnień dostępna jest na stronach internetowych www.iwroclaw.pl oraz www.sip.um.wroc.pl.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)