Internetowa mapa turystyczna

Internetowa mapa turystyczna

Internetowa mapa turystyczna
27.10.2011 11:45, aktualizacja: 28.10.2011 10:11

Poziomice, wizualizacje ścieżek pieszych, rowerowych, konnych i narciarskich czy bogata baza punktów turystycznych, jak kemping, punkt widokowy czy schronisko górskie. Wszystko to można zobaczyć na Emapi.pl dzięki nowo udostępnionej warstwie - mapie turystycznej.

Mapa turystyczna to nowa warstwa danych zawierających takie informacje jak, wysokość nad poziomem morza (prezentowaną za pomocą kolorów i wartości), przebieg izohips (poziomic), przebieg szlaków turystycznych i widokowych, ścieżek rowerowych czy szlaków narciarskich. Zawiera również obszerną bazę obiektów stanowiących atrakcje turystyczne, będących ważnymi elementami rzeźby terenu czy miejscami odpoczynku na szlaku turystycznym.

Jednym słowem mapa turystyczna to zestaw praktycznych informacji będący odpowiedzią na potrzeby wszystkich osób aktywnie spędzających czas i podróżujących po całym kraju. Niezależnie od pory roku, regionu czy upodobań, każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Mapa z pewnością przyda się piechurom, cyklistom czy osobom poszukującym ciekawych szlaków konnych. Jest to również dobra wiadomość dla wszystkich amatorów sportów zimowych. Sezon rozpoczyna się już niedługo, a tym samym wzrasta zapotrzebowanie na jasną i czytelną informację o wyciągach czy trasach narciarskich, które od teraz dostępne są na Emapi.pl. Obszerna baza punktów użyteczności publicznej atrakcyjnych dla każdego turysty nie pozwoli przegapić znajdujących się wysoko w górach schronisk, bacówek czy ruin zamku, a tym samym pozwoli logicznie zaplanować każdą wycieczkę krajoznawczą.

Obraz

Bogata gama kolorystyczna mapy, zbieżna z wykorzystywaną od lat w papierowych atlasach standardową paletą kolorów, w połączeniu z efektem 3D idealnie oddają ukształtowanie terenu całego kraju. Na pierwszy rzut oka widoczne są tereny górzyste czy wyżynne. Po przybliżeniu mapy oczom Użytkownika ukazuje się sieć linii hipsometrycznych precyzyjnie odzwierciedlająca wysokości nad poziomem morza, a kolory wcześniej widoczne znikają na rzecz naturalnej kolorystyki terenu z np. precyzyjnie zaznaczonymi liniami granicznymi terenów zielonych. Różnice w wysokościach pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami podkreśla cieniowanie wzmacniające jeszcze efekt trójwymiarowości.

Kolejną cechą, która odróżnia nową mapę turystyczną od podobnych, dotychczas dostępnych serwisów jest baza precyzyjnie naniesionych szlaków turystycznych. Wyróżnione zostały 4 podstawowe typy szlaków: szlak pieszy, szlak rowerowy, szlak konny, szlak narciarski. Każdy z nich przedstawiony za pomocą innego rodzaju linii przerywanej, dzięki czemu na pierwszy rzut oka widać, dokąd dojedziemy rowerem oraz którędy lepiej poruszać się pieszo. Obok typów szlaków mapa przedstawia również podział na ich kategorie „kolorystyczne”: niebieski, zielony, żółty, czerwony, czarny. Poszczególne typy szlaków zostały wzbogacone o odpowiednie ikonki w kolorze właściwej im kategorii, co poprawia czytelność i ułatwia interpretację mapy.

Obraz

Zarówno korzystanie z mapy turystycznej jak i interpretacja jej poszczególnych warstw jest prosta i intuicyjna. W celu włączenia nowej mapy wystarczy wybrać interesujące nas atrybuty ukryte pod buttonem Mapa Turystyczna. Wraz z włączeniem któregokolwiek z nich pojawi się legenda ułatwiająca pracę z mapą oraz link kierujący d o szczegółowego opisu funkcji mapy.

Zapraszamy do testowania Mapy Turystycznej na www.emapi.pl.

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie