Internetowa kolekcja wideo

Internetowa kolekcja wideo

Internetowa kolekcja wideo
05.06.2007 18:00, aktualizacja: 06.06.2007 10:22

Po niecałych trzech miesiącach względnej ciszy w projekcie VCD-db, ukazała się nowa wersja popularnego oprogramowania do zarządzania własną bazą danych o filmach.

VCD-db 0.986 to aplikacja, dzięki której z łatwością można skatalogować swoje zbiory filmów ( choć nie tylko ) w postaci bazy danych. Narzędzie to służy zarazem jak praktyczny interfejs między bazą, a użytkownikiem. Dodanie nowej pozycji w zbiorze najczęściej ogranicza się do dwóch kliknięć. Dodatkowe dane, dotyczące dodawanego filmu mogą być uzyskane bezpośrednio z IMDB ( The Internet Movie Database ) lub z innego źródła internetowego. VCD-db pozwala również na tworzenie kont użytkowników zewnętrznych, którzy mogą tworzyć zestawienia własnych kolekcji. Te są z kolei porównywane ze zbiorami administratora. Dostępny jest również system zapisu pożyczonych płyt. Jego ciekawą funkcją jest wysyłanie powiadomień w postaci maila do osób przetrzymujących poszczególne filmy. Zapis stanu bazy danych może być zapisany w każdej chwili w wielu formach, np. XML, Exel, a nawet inny zbiór VCD-db.

Obraz
© VCD-db

VCD-db współpracuje z bazami danych MySQL 3.x , MySQL 4.x , MSSQL 7/2000 , IBM DB2 7.2 ( i nowsze ), Postgre oraz SQLite. Twórcy zapowiadają również wprowadzenie wsparcia dla Oracle. Aplikacja została przetestowana na systemach Linux i Windows.

W wersji 0.986 dodano dwie szaty graficzne interfejsu oraz nową sekcję funkcji administratora, która jeszcze bardziej ułatwia nawigację po bazie. Mimo to, jest to wydanie o charakterze poprawki serwisowej. Usunięto wiele błędów i zoptymalizowano niektóre operacje. Więcej informacji znajduje się na stronie głównej projektu VCD-db - http://vcddb.konni.com/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)