Internet Starter - sposób na ich pierwszy raz... z internetem

Internet Starter - sposób na ich pierwszy raz... z internetem

Internet Starter - sposób na ich pierwszy raz... z internetem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.03.2012 12:17, aktualizacja: 30.03.2012 13:08

Ponad 9 milionów Polaków po 50. roku życia, nie potrafi korzystać z Internetu i nie ma motywacji, by go poznać, przez co są wykluczeni społecznie. Z inicjatywy UPC Polska powstała prosta, bezpłatna aplikacja, Internet Starter, która stwarza nowe możliwości na poznanie wirtualnego świata przez osoby nie potrafiące poruszać się po sieci. UPC chce zachęcić młode osoby do zaproszenia swoich bliskich, rodziców i dziadków do poznania Internetu w ramach akcji "Zrób coś dobrego dla Bliskiego".

Nowe technologie są dla wszystkich, nie tylko dla młodych. Umiejętność korzystania z Internetu jest warunkiem pełnego uczestnictwa w życiu społecznym, zawodowym, towarzyskim i kulturalnym, jednak wiele dojrzałych osób nie potrafi się po nim poruszać. Z myślą o nich powstał Internet Starter. Dzięki pomocy bliskiej osoby oraz innowacyjnej aplikacji nauka podstaw obsługi komputera i korzystania z Internetu będzie dużo łatwiejsza. Wystarczy godzina naszego czasu, by w prosty sposób pokazać Bliskiemu, jak komunikować się przez Internet, rozwijać pasje, a nawet znaleźć nowych przyjaciół.

Internet Starter

Na internetstarter.com.pl można stworzyć łatwą i przejrzystą, spersonalizowaną stronę z ikonami dla nowego użytkownika Internetu. Dzięki Internet Starterowi nasi Bliscy będą mogli z łatwością korzystać z ulubionych stron internetowych. Internet Starter zachowuje ich własny URL (adres strony internetowej), do którego będą mogli mieć dostęp z dowolnego komputera. Każdy, kto przygotowuje Internet Starter dla bliskiego, może zamieścić na nim swoje zdjęcie wraz z informacją, która przypomni nowemu użytkownikowi internetu, że zawsze może zadzwonić do swojego młodego nauczyciela w razie problemu lub pytań.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)