Internet pod napięciem. Transmitery TP‑LINK TL‑PA511

Internet pod napięciem. Transmitery TP-LINK TL-PA511
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

13.01.2012 14:08, aktual.: 16.01.2012 10:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Transmitery TP-LINK TL-PA511 umożliwiają stworzenie sieci lokalnej bez konieczności instalacji dodatkowego okablowania. Wystarczy podłączyć je do gniazdek elektrycznych, a jeden z nich dodatkowo do sieci internetowej.

Zaletą takiego rozwiązania, w porównaniu z popularnymi sieciami Wi-Fi pracującymi w paśmie 2,4 GHz, jest odporność na zewnętrzne zakłócenia i stabilna praca. Ma to szczególne znaczenie w dużych skupiskach miejskich, gdzie często dochodzi do pokrywania się sygnału poszczególnych sieci bezprzewodowych. Dzięki instalacji transmiterów sieciowych mamy gwarancję szybkiego i niczym niezakłóconego transferu dużych plików, komfortowych rozmów głosowych VoIP, bezproblemowego korzystania z gier online i płynnego odtwarzania mediów strumieniowych zapisanych w formacie HD.

Urządzenia wyposażone są w interfejs Gigabit Ethernet i umożliwiają przesyłanie danych z prędkością do 50. Mb/s (w obrębie jednego obwodu elektrycznego). Zasięg TL-PA511 wynosi do 300 metrów, co pozwala na stworzenie w pełni funkcjonalnej sieci LAN w niemal każdym mieszkaniu, biurze, apartamencie lub średniej wielkości domu jednorodzinnym.

Transmitery TL-PA51. zaprojektowano z uwzględnieniem restrykcyjnych norm ochrony środowiska. W przypadku braku transmisji danych przez 5 minut, automatycznie aktywuje się tryb oszczędzania energii. Pobór prądu przez transmitery zostaje zredukowany nawet o 85%, co przekłada się na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji.

Dodatkową zaletą TL-PA51. jest wysoki poziom bezpieczeństwa przesyłanych danych. Po naciśnięciu specjalnego przycisku „Pair” aktywowana jest funkcja 128-bitowego szyfrowania AES.

Dzięki technologii QoS (Quality of Service) najnowsze transmitery TP-LINK pozwalają również na nadawanie priorytetów poszczególnym rodzajom danych, np. transmisji strumieniowej audio/wideo, rozmowom głosowym VoIP, grom online czy standardowym połączeniom internetowym (www, email). Zapewnia to optymalizację połączeń w ramach danej sieci i umożliwia bezproblemowe korzystanie np. z komunikatorów głosowych przy jednoczesnym pobieraniu dużych plików.

W ofercie TP-LINK, oprócz najnowszego transmitera TL-PA511. znajdziemy również starsze modele, w tym TL-PA251, TL-PA211, TL-PA210 i TL-PA111.

Specyfikacja:

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także