Internet o prędkości 800 Mbps już w Polsce

Internet o prędkości 800 Mbps już w Polsce

Internet o prędkości 800 Mbps już w Polsce
Źródło zdjęć: © © Keo - Fotolia.com
19.12.2013 14:30, aktualizacja: 19.12.2013 16:06

Firma Vector zademonstrowała technologię szybkiego przesyłu danych w sieci HFC o przepływności 800 Mb/s, z wykorzystaniem terminali nowej generacji.

Rozwiązanie pozwalające na tak wysoką prędkość przesyłu danych zbudowano w oparciu o dostępne platformy CMTS - ARRIS E6000. ARRIS C4, jak również nocton hs C-DOCSIS mini CMTS.

- _ Technologia pozwalająca na transmisję danych do 800Mb/s w sieci HFC umożliwia operatorom kablowym oferowanie bardzo konkurencyjnych usług dostępu do internetu _ –. twierdzi Marcin Ułasik, Dyrektor Rozwoju Produktu w firmie VECTOR - Ponadto wdrożenie tak szybkiego internetu nie wiąże się z potrzebą dużej inwestycji w rozbudowę sieci, gdyż wykorzystujemy istniejącą infrastrukturę HFC oraz technologię EuroDOCSIS 3.0.

Na razie nie mamy informacji, czy któryś z rodzimych operatorów kablowych jest zainteresowany tym rozwiązaniem, ale cieszy fakt, że znacznie zbliżamy się możliwościami do warunków amerykańskich, gdzie niedawno Google uruchomiło swoją usługę Fiber i udostępnia transfery na poziomie 1 Gbps.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Takiej przeróbki w Photoshopie jeszcze nie widzieliście"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (84)