Internet Explorer 8 utrudnia aktualizację Windows

Internet Explorer 8 utrudnia aktualizację Windows

Internet Explorer 8 utrudnia aktualizację Windows
11.03.2008 09:00, aktualizacja: 11.03.2008 13:51

Gigant z Redmond potwierdził, że opublikowana niedawno najnowsza wersja przeglądarki Internet Explorer blokuje dostęp do usługi Windows Update.

IE 8 funkcjonuje obecnie pod postacią wersji testowej ( beta 1 ). Tymczasem użytkownicy, którzy zainstalowali program, a chcieli zaktualizować system operacyjny za pośrednictwem strony internetowej Windows Update, mogli podziwiać witrynę z informacją, iż aby korzystać z tej strony, należy zaopatrzyć się w Internet Explorera 5 lub nowszego.

Obraz
© (fot. IDG)

Aby obejść problem, użytkownicy IE 8 beta 1 powinni użyć opcji emulacji Internet Explorera 7 ( wystarczy kliknąć stosowny przycisk, aby przełączyć się w tryb starszego wydania aplikacji ). W takim wypadku niezbędne jest jednak powtórne jej uruchomienie.

Beta 1 przeglądarki udostępniona została 5 marca. Działa w środowisku Windows XP, Visty, Windows Servera 2003 i 2008. Zaraz po udostępnieniu przeprowadziliśmy w redakcji testy aplikacji. Na razie nie ma się czym ekscytować, ale najwyraźniej IE8 wreszcie zaczyna doganiać Mozillę Firefox i Operę - http://www.pcworld.pl/news/142674.html, choć pod względem szybkości i stabilności - co zrozumiałe - czasem odstaje od wymienionych konkurentów.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)