Interaktywny stół do ping-ponga

Interaktywny stół do ping-ponga04.05.2016 07:25
Interaktywny stół do ping-ponga
Źródło zdjęć: © vimeo / thomas mayer

W grach pokroju tenisa stołowego czy badmintona konieczna jest nie tylko umiejętność odpowiedniego chwytu rakiety i szybkość ruchów, ale także umiejętność przewidywania toru lotu piłeczki. Jak wiadomo trening czyni mistrza. Ale co powiedzielibyście na stół, który analizuje Wasze ruchy i potrafi znacząco pomóc Wam w ćwiczeniach i samej grze?

Thomas Mayer, niemiecki stolarz i projektant, wpadł na pomysł wykorzystania dostępnych na rynku technologii w celu zbudowania interaktywnego stołu do ping-ponga. Sam stół nie jest wyposażony w żadne sensory - do analizy ruchu piłki użyto tu pary kamer PlayStation Eye, natomiast do wyświetlania specjalnie stworzonego interfejsu posłużył tu projektor HD.

Efekt końcowy jest naprawdę świetny. Wszystkie dane zebrane podczas treningu takie jak szybkość piłki, tor jej lotu, liczba odbić itp. są archiwizowane i analizowane w celu dostarczenia graczowi statystyk. W trakcie rozgrywki oprogramowanie jest w stanie przewidzieć, gdzie upadnie piłeczka. Co ciekawe, stół może nas także nauczyć prawidłowego serwowania.

Niestety nie jest to projekt przeznaczony na rynek komercyjny, a przynajmniej Mayer sam nie planuje wprowadzić go do sprzedaży. Póki co musimy go zatem traktować jak technologiczną ciekawostkę.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Sony Xperia - dwa nowe małe smartfony

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)