Interaktywne roboty mobilne iRobot

Interaktywne roboty mobilne iRobot
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

31.01.2014 11:01, aktual.: 31.01.2014 11:45

Amerykańska firma iRobot, znana z produkcji robotów militarnych i domowych, stworzyła dwa roboty, które umożliwiają specjalistom różnych dziedzin komunikację na miarę XXI wieku. RP-VITA - robot stosowany w opiece medycznej i AVA 500 - stworzony razem
z Cisco robot umożliwiający tele-obecność specjalistom z różnych dziedzin.

Od 201. roku iRobot swoją wiedzę w dziedzinie robotyki wykorzystuje do konstruowania robotów zapewniających „zdalną” obecność specjalistów. Potencjał wykorzystania wiedzy, doświadczenia i kompetencji ekspertów z różnych dziedzin ograniczony jest możliwościami ich relokacji geograficznej i ograniczeniami, jakie stwarzają nawet najbardziej współczesne narzędzia komunikacji.

iRoboty RP-VITA oraz AVA 50. posiadają autonomiczną nawigację, która jest niezwykle prosta w obsłudze. Zarówno lekarz korzystający z RP-VITA, jak i inny specjalista korzystający z AVA nie muszą ręcznie sterować robotem, aby dostać się z jednego miejsca w drugie, co byłoby stratą ich czasu. Nawigują oni robotami za pomocą tabletu, który na ekranie wyświetla mapę budynku, wskazując im tylko miejsce docelowe. System nawigacji robotów sam skanuje otoczenie co pozwala mu poruszać się w bezpieczny i bezkolizyjny sposób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)