Inteligentny budzik dla śpiocha

Inteligentny budzik dla śpiocha

Inteligentny budzik dla śpiocha
Źródło zdjęć: © Axbo
21.03.2008 11:13, aktualizacja: 08.04.2008 15:32

Każdy zna to uczucie – wstajesz rano zgodnie ze swoim zegarem biologicznym czujesz się wspaniale zrelaksowany i wypoczęty. Kiedy jednak dzwoni zwykły budzik, to większość z nas nieprzytomnym wzrokiem próbuje go odnaleźć i wyrzucić za okno. Dlatego też, powstał budzik przyszłości, który ma nas budzić w optymalnej fazie snu – dokładnie tak, jak robi to wewnętrzny zegar biologiczny.

Obraz
© (fot. Axbo)

[

Obraz

(fot. Axbo) Axbo to pierwszy na świecie budzik, który wykorzystując fazy snu, wybiera najbardziej optymalny moment pobudki. Jak to działa? Axbo wybiera indywidualny, optymalny czas budzenia poprzez rejestrację i detekcję ruchów ciała, a następnie włącza sygnał budzenia w ciągu ostatnich 3. minut przed ustawionym czasem pobudki. W fazie snu REM (snu głębokiego) człowiek nie porusza się w ogóle, co nazywane jest paraliżem sennym. Czas, kiedy zegarek włączy sygnał dźwiękowy będzie dobierany indywidualnie, w zależności od tego, jak przebiegają nasze fazy snu. Ruchy ciała są rejestrowane i odbierane poprzez specjalną opaskę na nadgarstek, która pełni jednocześnie funkcję nadajnika. ](http://tech.wp.pl/inteligentny-budzik-axbo-6035079167050881g)#
#size=490x291#))

[

Obraz

(fot. Axbo) Co ciekawe, aXbo nie działa według stałych algorytmów, ale potrafi się uczyć codziennego wzoru naszych faz, co prawdopodobnie pozwoli urządzeniu zbliżyć się do idealnego momentu pobudki. Inną ciekawą opcją, jest tryb zasypiania. Możemy wybrać jedną z trzech melodii, które według producenta pomagają się wyciszyć i zapaść w sen. Kiedy urządzenie stwierdzi, że zasnęliśmy muzyka zostanie wyłączona. Cena urządzenia z opaskami dla dwóch osób to 799zł. ](http://tech.wp.pl/inteligentny-budzik-axbo-6035079167050881g) »

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)