Inteligentne wejście według Somfy

Inteligentne wejście według Somfy

Inteligentne wejście według Somfy
Źródło zdjęć: © © Somfy
15.11.2013 15:54

Somfy, producent automatyki stosowanej m.in. w budownictwie inteligentnym, wprowadził do swojej oferty 3 modele wideodomofonów. System zapewnia zarówno identyfikację gości, jak i umożliwia właścicielom swobodne otwarcie furtki lub bramy, przy wykorzystaniu czytnika linii papilarnych.

Wideodomofon składa się z zewnętrznego panelu z kamerą, połączonego z monitorem wewnątrz domu. Obecne w ofercie wideodomofony Somfy występują w trzech wariantach, zaczynając od podstawowego modelu V200. umożliwiającego zdalne otwarcie furtki lub bramy, aż po bardziej zaawansowane V400 i V600. Wszystkie modele wyposażone są w kolorowe monitory 7” o rozdzielczości 480 na 234 pixele. Użytkownik może wybrać sygnał dźwiękowy powiadamiania oraz regulować głośność rozmów, kąt widzenia kamery, jak i parametry obrazu monitora.

Modele V40. i V600 mogą otwierać zarówno furtkę, jak i bramę, oraz mają możliwość rejestrowania zdjęć gości również pod nieobecność mieszkańców. Przy naciśnięciu przycisku dzwonka, zostaje wygenerowane automatycznie zdjęcie osoby stojącej przed kamerą. Pamięć modułu pozwala na przechowywanie i przeglądanie do 400 wykonanych obrazów.

Kolejnym udogodnieniem, dostępnym jedynie w najwyższym modelu, jest wbudowany w panelu zewnętrznym czytnik linii papilarnych. Umożliwia on otwarcie furtki lub bramy, za pomocą jedynie odcisku palca. Wszystkie modele mają wbudowany obok monitora 5-kanałowy pilot radiowy do zdalnego sterowania urządzeniami Somfy z odbiornikami w technologii RTS.

Obraz
© (fot. © Somfy)

Ciekawym technologicznie rozwiązaniem, jest dodatkowa funkcja otwierania przejścia przy użyciu aplikacji na komputerze, smartfonie lub tablecie. Jest to możliwe po podłączeniu dowolnego wideodomofonu Somfy do domowego inteligentnego systemu Somfy TaHoma.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)