Inteligentna poczta sama znajdzie odbiorcę

Inteligentna poczta sama znajdzie odbiorcę

Inteligentna poczta sama znajdzie odbiorcę
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
30.01.2009 18:02, aktualizacja: 01.02.2009 12:19

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda pracują nad nowym rodzajem inteligentnej poczty elektronicznej. Specjalny algorytm ma analizować treść wpisywanego maila i sam decydować dla kogo jest on przeznaczony.

System wykorzystuje technologię semantyczną, która ma rozumieć to, co użytkownik wpisuje w treści maila. Po przeanalizowaniu jego treści ma on wyszukiwać i automatycznie wpisywać adres odbiorcy. Wyszukiwanie takie możliwe ma być nie tylko na dyskach lokalnych czy sieciowych, ale również w Internecie.

Na chwilę obecną system jest testowany przez samych jego twórców pracujących nie tylko na Uniwersytecie, ale również w Irlandii oraz Austrii. Jeśli się on sprawdzi, grupa testujących go osób zostanie rozszerzona do 6 tysięcy ( studenci Uniwersytetu ).

Według niepotwierdzonych informacji już kilka dużych korporacji wyraziło zainteresowanie takim inteligentnym systemem. Według profesora Michaela Geneseretha, biorącego udział w jego tworzeniu, _ "ideą całego pomysłu jest zmiana sposobu, w jaki ludzie adresują swoje e-maile. W rzeczywistości chcą oni pisać wiadomości nie do ciągu znaków wpisywanych w odpowiednie pole, ale do prawdziwych ludzi. W tym sensie tradycyjna książka telefoniczna ma powoli wychodzić z mody i być zastępowana przez testowany właśnie system" _.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)