Inteligentna klimatyzacja? Tego jeszcze nie było

Inteligentna klimatyzacja? Tego jeszcze nie było

Inteligentna klimatyzacja? Tego jeszcze nie było
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.09.2014 18:44, aktualizacja: 19.09.2014 17:30

W Japonii, gdzie od nowych technologii roi się nawet w toaletach i metrze, Hitachi zaprezentowało absolutną świeżynkę: inteligentną klimatyzację. Z czym wiąże się jej mechaniczne IQ?

Klimatyzacja najnowszej generacji jest naszpikowana czujnikami i kamerami, dzięki czemu jest w stanie skierować strumień chłodnego powietrza w kierunku ludzi, omijając mrożenie mebli i sprzętu elektronicznego. Potrafi nawet samodzielnie wyszukać i skoncentrować nawiew na części pomieszczenia, gdzie panuje zbyt wysoka temperatura.

Nowe urządzenie opiera się na trzech kamerach: termicznej, która wypatruje zbyt zimnych i zbyt ciepłych miejsc w pokoju, zwykłej, śledzącej lokalizację ludzi oraz podczerwonej, wypatrującej obiektów, które mogą przeszkodzić wydmuchiwanemu powietrzu. Kamery współpracują z trzema klapkami, odpowiedzialnymi za nadawanie kierunku nawiewowi.

Na koniec najmniej przyjemna część: cena. Wynalazek Hitachi można będzie kupić za 2200-360. dol. To sporo, ale chętni na pewno się znajdą, choćby po to, żeby móc się pochwalić klimatyzacją XXI wieku.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)