Intel wprowadzi obraz jakości HD do netbooków?

Intel wprowadzi obraz jakości HD do netbooków?

Intel wprowadzi obraz jakości HD do netbooków?
05.02.2009 18:30, aktualizacja: 06.02.2009 09:25

Intel poinformował o skonstruowaniu akceleratora grafiki przeznaczonego na komputery typu netbook. Jak zapowiadają przedstawiciele amerykańskiego giganta, wynalazek ma być niezwykle wydajny przy bardzo małym zużyciu energii.

Urządzenie skonstruowane przez firmę Intel nazwane zostało roboczo akceleratorem SIMD - http://www.itpedia.pl/index.php/simd ( Single Instruction, Multiple Data ). Technologia jakiej użyto przy jego budowie nie jest niczym nowym i polega na przetwarzaniu wielu strumieni danych w oparciu o pojedynczy strumień rozkazów. Jednym z podstawowych zastosowań takiego rozwiązania jest obróbka grafiki ( może przyspieszyć dekodowanie materiału wideo poprzez przetwarzanie kilku pikseli w jednym czasie ).

Przedstawiciel firmy Intel Krishnamurthy Soumyanat stwierdził, że nowy akcelerator SIMD będzie dostosowany do wymogów komputerów typu netbook. Ma on pracować przy napięciu 0.23V. Urządzenie, zgodnie z danymi firmy Intel, jest również o około 80. bardziej energooszczędne od rozwiązań tego typu dostępnych obecnie na rynku.
W teorii, nowy akcelerator SIMD może wprowadzić netbooki w świat lepszej jakości obrazu ( być może nawet jakości HD ). Dziś, ciężko jednak to stwierdzić na pewno. Soumyanat nie podaje bowiem żadnych szczegółów dotyczących nowego urządzenia firmy Intel. Wypowiedzi przedstawiciela amerykańskiego giganta ograniczają się jedynie do stwierdzenia, że wynalazek będzie "niezwykle wydajny".

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)