Intel usuwa błąd w 2,5‑calowych dyskach SSD

Intel usuwa błąd w 2,5-calowych dyskach SSD
Źródło zdjęć: © IDG

11.08.2009 18:30, aktual.: 12.08.2009 11:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pod koniec lipca Intel poinformował o czasowym wstrzymaniu dostaw 2,5-calowych dysków SSD, w których wykryto poważny błąd zagrażający przechowywanym w ich pamięci danym. Po kilku dniach amerykańska firma udostępniła nowy firmware likwidujący ten problem

Pod koniec lipca Intel poinformował o czasowym wstrzymaniu dostaw 2,5-calowych dysków SSD, w których wykryto poważny błąd zagrażający przechowywanym w ich pamięci danym. Po kilku dniach amerykańska firma udostępniła nowy firmware likwidujący ten problem.

Intel i Micron opracowały wspólnie w zeszłym roku układ scalony zawierający pamięć NAND/flash, produkowany w oparciu o technologię 3. nm. Firma pod koniec lipca poinformowała, że niekiedy zdarzało się iż napędy SSD oznaczone symbolami X25-M i X18-M, zawierające takie pamięci, przestawały w pewnych sytuacjach świadczyć usługi, wtedy gdy użytkownik zdecydował się chronić do nich dostęp przez wprowadzenie do dyskowego systemu BIOS hasła.

Obraz
© (fot. IDG)

Amerykańska firma, zgodnie z obietnicami, rozwiązała już ten problem. Właściciele feralnych dysków mogą bowiem pobrać nowe oprogramowanie firmware, które dostępne jest pod tym adresem. - http://downloadcenter.intel.com/detail_desc.aspx?agr=y&dwnldid=17485 Prawdopodobnie wkrótce również zostaną wznowione dostawy pozbawionych wspomnianego błędu napędów.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)