Intel ujawnia kolejne szczegóły na temat ultrabooków

Intel ujawnia kolejne szczegóły na temat ultrabooków

Intel ujawnia kolejne szczegóły na temat ultrabooków
04.08.2011 11:11

Jedną z ciekawych zapowiedzi produktowych ostatnich tygodni przedstawiono na targach Computex w Tajwanie, są ulrtabooki, czyli komputery wykorzystujące zmienione procesory Intel Core.

Ten nowy typ urządzenia ma łączyć w sobie wydajność, szybkość reakcji oraz bezpieczeństwo razem z cienką i lekką konstrukcją. Nowy rodzaj komputerów wejdzie na rynek w kilku fazach. Faza pierwsza rozpoczęła się, kiedy Intel wprowadził w czerwcu niskonapięciowe procesory Intel Core ULV drugiej generacji. Faza druga skupia się na nowej mikroarchitekturze procesorowej o nazwie kodowej Ivy Bridge, która ma być dostępna w systemach w pierwszej połowie 201. r.

Obraz
© Ultrabook Asus UX (fot. Intel/Asus)

Laptopy bazujące na Ivy Bridge, według deklaracji Intela, mają zaoferować większą energooszczędność, wyższą wydajność graficzną i krótszy czas reakcji. Trzecią fazą będzie intelowska mikroarchitektura o nazwie kodowej Haswell, która przyspieszy rozwój ultrabooka i zaoferuje tym bardzo cienkim i lekkim urządzeniom możliwości znane z laptopów.

W efekcie, pod koniec 2011 roku pojawią się urządzenia o grubości zaledwie 21mm, a często i mniej, wyposażone w technologię Intel Rapid Start (szybkie uruchamianie komputera), czy też umożliwiające pracę przez 5h (w najcieńszych konstrukcjach) po 8h lub więcej w nieco grubszych modelach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)