Intel pożegna się z Core 2 Duo

Intel pożegna się z Core 2 Duo

18.06.2009 12:00, aktual.: 18.06.2009 14:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Producent procesorów rezygnuje z niektórych używanych obecnie marek swoich produktów. Do lamusa odejdzie m.in. marka Core 2 Duo.

Decyzja podyktowana jest m.in. rozszerzaniem działalności firmy na coraz to nowe segmenty rynkowe. I tak np. marka Centrino przestanie być wykorzystywana w odniesieniu do komputerów osobistych - nazwa będzie używana w kontekście bezprzewodowych urządzeń obsługujących technologie Wi-Fi bądź WiMAX.

"Mamy złożoną strukturę ze zbyt dużą liczbą marek platform, nazw produktów i marek produktów, przez co klienci czują się zdezorientowani. Dziś marka Intel Core ma zestaw mieszających w głowie pochodnych (np. Core 2 Duo, core 2 Quad, itd.). W miarę upływu czasu bedą one odchodzić, zastępowane uproszczoną rodziną procesorów Core" - napisał Bill Calder, rzecznik Intela, w korporacyjnym blogu.

Firma zamierza zastosować prostsze nazewnictwo układów Core - Core i3. Core i5, Core i7 będą markami układów o odpowiednio podstawowych, średnich i zaawansowanych możliwościach i funkcjonalności. B. Calder podkreśla, że Core i3/i5/i7 to nie marki, a modyfikatory w nazwach układów, wskazujące różnice w oferowanych możliwościach (nadchodzące procesory, np. Lynnfield, będą promowane pod marką Intel Core, ale będą dostępne zarówno jako Intel Core i5 i i7).
Ogólne nazewnictwo Intela, obejmujące takie marki jak Atom, Celeron, Pentium i Core, nie wyjdzie z użycia. Zmiany mają obowiązywać od 2010 r.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)