Intel Pine Trail - szybsze, mniejsze i tańsze netbooki ?

Intel Pine Trail - szybsze, mniejsze i tańsze netbooki ?

20.05.2009 11:00, aktual.: 20.05.2009 13:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Procesory Intel Atom nowej generacji mają zapewnić dłuższą żywotność netbooków i umożliwić konstruowanie tańszych komputerów o mniejszych gabarytach. Producent procesorów przedstawił kolejne cechy nowej platformy Atom - Pine Trail.

Obecna architektura Intela funkcjonuje w oparciu o osobne chipsety grafiki i pamięci. Grafika to jednak słaba strona netbooków, szczególnie niekorzystnie wypadająca w konfrontacji z możliwościami platformy Nvidia Ion ( procesor Atom + układ GeForce 9400. ).
W ramach platformy Pine Trail chipset (zawierający kontrolery pamięci i grafiki) zostanie zintegrowany z procesorem Atom w jednym układzie. Ma to poprawić wydajność systemu przez wyeliminowanie opóźnień pamięci i zwiększyć możliwości w zakresie przetwarzania grafiki. Dalsze szczegóły na ten temat poznamy na początku czerwca - Intel zamierza ogłosić je w czasie tajwańskich targów Computex.

Przedstawiciele Intela są zdania, że zmniejszenie liczby układów powinno umożliwić producentom projektowanie komputerów o mniejszych wymiarach i bardziej energooszczędnych - a co za tym idzie, tańszych. Platforma Pine Trail wraz z procesorem Atom Pineview mają zostać udostępniona producentom sprzętu w drugiej połowie br. Pierwsze produkty wykorzystujące nową architekturę zostaną być może zapowiedziane na Computeksie.

Targi Computex odbędą się w Taipei w dniach 2-6 czerwca.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)