Intel NUC Skull Canyon: mini pecet dla graczy już w Polsce

Intel NUC Skull Canyon: mini pecet dla graczy już w Polsce

Intel NUC Skull Canyon: mini pecet dla graczy już w Polsce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.06.2016 16:05, aktualizacja: 11.06.2016 09:22

Procesor Intel Core i7 szóstej generacji, układ graficzny Intel Iris Pro, do 32 gigabajtów pamięci RAM na pokładzie, a wszystko to zamknięte w obudowie o wymiarach 215x116x23mm ? na polskim rynku pojawił się najnowszy model Intel NUC Skull Canyon. Umieszczona na obudowie czaszka nie pozostawia wątpliwości ? nowy NUC to komputer miniPC zaprojektowany z myślą o graczach.

Procesor Intel Core i7 szóstej generacji, układ graficzny Intel Iris Pro, do 32 gigabajtów pamięci RAM na pokładzie, a wszystko to zamknięte w obudowie o wymiarach 215x116x23mm? Na polskim rynku pojawił się najnowszy model Intel NUC Skull Canyon. Umieszczona na obudowie czaszka nie pozostawia wątpliwości - nowy NUC to komputer miniPC zaprojektowany z myślą o graczach.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Urządzenie wyposażono w cztery porty USB 3.0, gniazdo HDMI 2.0, MiniDisplay Port 1.2 oraz port Thunderbolt 3. Ten ostatni oferuje transmisję danych z prędkością 40 Gbps i możliwość jednoczesnej obsługi nawet dwóch sygnałów wideo 4K. Thunderbolt 3 to także zintegrowane złącze USB 3.1 oraz DisplayPort 1.2.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Intel NUC Skull Canyon wyposażono w szybki moduł WiFi 802.11ac oraz moduł Bluetooth 4.2 pozwalający na podłączenie do komputera urządzeń peryferyjnych - klawiatury, myszy czy słuchawek. Komputer oferowany jest w zestawie z dwiema czarnymi obudowami - jedną z charakterystycznym symbolem czaszki, drugą - klasyczną, pozbawioną wzorów.

Cena w USA zaczyna się od 65. USD (około 2500 zł), jednak w Europie sprzęt - jak niemal zawsze - będzie droższy.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nadchodzi Bluetooth 5

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)