Intel kupuje licencję na SLI

Intel kupuje licencję na SLI12.02.2009 22:30
Intel kupuje licencję na SLI

Już wkrótce komputery oparte na płycie głównej DX58SO oraz procesorze Intel Core i7 otrzymają kolejną możliwość zwiększenia mocy jeśli chodzi o przetwarzanie grafiki. Wszystko dzięki wykupieniu przez Intela licencji na technologię Nvidia SLI.

Dzięki podpisanemu porozumieniu, technologia SLI trafi do płyty głównej Intela oznaczonej symbolem DX58SO. Jest to płyta wykorzystująca chipset X58. która została stworzona specjalnie dla graczy. Oferuje ona m.in. obsługę szybkich pamięci DDR3.
Technologia SLI umożliwia podłączenie do jednej płyty głównej dwóch kart graficznych Nvidii zgodnych z certyfikatem SLI-Ready. W takim przypadku wydajność grafiki w grach komputerowych może zostać zwiększona nawet dwukrotnie. Wszystko to dzięki wykorzystaniu zastrzeżonych algorytmów w procesorach graficznych ( GPU ) oraz chipsetach ( MCP ) firmy Nvidia.

Warto przy tym zaznaczyć, że płyta DX58SO obsługuje już technologię CrossFireX, stworzoną przez firmę AMD. Jej zasada działania jest taka sama jak w przypadku SLI, czyli umożliwia podpięcie do płyty głównej dwóch kart graficznych, tym razem pochodzących od firmy ATI.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)