Intel inwestuje 60 milionów w drony

Intel inwestuje 60 milionów w drony

Intel inwestuje 60 milionów w drony
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.08.2015 10:14, aktualizacja: 28.08.2015 11:25

Intel Capital zainwestował 60 milionów dolarów w Yuneec Holding Ltd. Informację o współpracy przekazali wspólnie CEO Intela Brian Krzanich oraz CEO Yuneec Tian Yu w krótkim filmie, częściowo nakręconym za pomocą drona Yuneec Typhoon 4K.

Szefowie powiedzieli, że ich firmy będą współpracowały nad przyszłymi produktami.

- Uważamy, że drony mają potencjał do pozytywnej zmiany naszego życia na wiele sposobów - czy to przez dostarczanie zakupów do domów, czy przez wsparcie ekip ratunkowych na miejscu katastrof. A wkrótce, dzięki zastosowaniu technologii Intela, inteligentne drony Yuneec zaoferują niesamowite możliwości. Cieszymy się ze współpracy z liderem w tej ważnej, nowej dziedzinie - dodał Krzanich.

Yuneec zamierza wykorzystać fundusze na opracowywanie nowych produktów i działania marketingowe. - Dzięki bogatemu doświadczeniu i zaawansowanym procesom produkcyjnym Yuneec ma ogromny potencjał rozwoju rynku dronów konsumenckich. Nasze drony produkowane są tak, by mogły latać zaraz po wyjęciu z pudełka i zapewnić stabilny, płynny lot oraz nagrywanie wideo - powiedział Tian Yu, CEO Yuneec.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)