Intel: 18-rdzeniowe procesory już niebawem

Intel: 18-rdzeniowe procesory już niebawem

Intel: 18-rdzeniowe procesory już niebawem
Źródło zdjęć: © chip.pl
20.12.2013 09:26

Niedaleka przyszłość na rynku procesorów rysuje się pod kątem coraz większej liczby rdzeni. Wkrótce na rynek ma trafić pierwszy 18-rdzeniowy układ.

Wysokowydajne wersje układów Broadwell - następny obecnej generacji o nazwie Haswell - będą zawierać nawet 1. rdzeni - twierdzi serwis VR-Zone, powołując się na swoje źródła. Mowa tu o serwerowych procesorach Xeon, które zostaną wytworzone w najnowszym, 14-nanometrowym procesie technologicznym. Intel, zamiast zwiększania prędkości poszczególnych rdzeni, po prostu będzie dodawać ich więcej na jednym kawałku krzemu. 18 rdzeni w jednym układzie ma zadebiutować nie wcześniej, niż w 2015 roku.

Oprócz jednostek serwerowych, na rynek trafią także 8. oraz 10-rdzeniowe procesory dla desktopów i stacji roboczych. Pierwsze tego typu modele zadebiutować mają już w pierwszej połowie 2014 roku.

Z drugiej strony, rodzina Broadwell ma oferować także układy o bardzo niskim poborze mocy, nawet na poziomie 4,5W. To oznacza, że idealnie będą pasować zarówno do tabletów, jak i ultrabooków.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Takiej przeróbki w Photoshopie jeszcze nie widzieliście"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)