Imation wprowdza na rynek nowe, zewnętrzne dyski twarde

Imation wprowdza na rynek nowe, zewnętrzne dyski twarde

19.05.2009 13:46, aktual.: 19.05.2009 23:16

Imation Europe ogłosiło wprowadzenie do swojej oferty dysków twardych Apollo dwóch, nowych linii produktowych: Apollo Expert i Apollo Pro.

Apollo UX to przenośne dyski twarde w formacie 2,5 cala oraz o pojemnościach 32. i 500 GB. Innowacją jest polimerowa, wymienna kieszeń, która zabezpiecza powierzchnię dysku od zarysowań oraz możliwość ustawiania dysku w pionie. Dyski Apollo UX przeznaczone są głównie dla użytkowników komputerów przenośnych.

Apollo Pro UX to zewnętrzne dyski twarde w formacie 3,5 cala oraz o pojemnościach do 1 TB. Dyski serii Pro UX są przeznaczone do stacjonarnej pracy przy wykorzystaniu szybkiego interfejsu USB 2.0.

Obraz
© Dysk Imation Apollo Pro UX (fot. Imation)

„Kompatybilne z komputerami Mac i PC dyski, przeznaczone są dla intensywnie korzystających z dużych ilości danych użytkowników, oczekujących najwyższych szybkości i niezawodności”. – mówi Alet Jentink, Pruduct Manager Consumer Storage na obszar EMEA.

Unikalną cechą dysków Apollo jest możliwość ustawienia ich na biurku w pozycji pionowej dzięki zintegrowanej stopce. Przedni panel jest wyposażony we wskaźniki zbliżającego się braku miejsca na dysku oraz transferu danych. Dyski Apollo posiadają rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i synchronizacji danych. Proces uruchamia się przyciskiem znajdującym się na dysku, a niezbędne oprogramowanie jest dołączone do produktu.

Apollo Expert UX 2.5 zdobył nagrodę “Art of Storage”. 2009, na VIII Konferencji Storage Visions (program partnerski CES 2009) w Las Vegas. Przenośny dysk twardy Apollo został wyróżniony za najlepszą w swojej klasie estetykę, łatwość obsługi oraz industrialny design.

Ceny i dostępność

Imation Apollo Expert UX oraz Apollo Pro UX są dostępne w Europie od końca lutego. Sugerowane ceny detaliczne to w zależności od pojemności:
• 449 PLN do 649 PLN za Apollo Expert UX,
• 48. PLN do 799 PLN za Apollo Pro UX.

Dyski Apollo nabyć można u autoryzowanych dystrybutorów Imation, w dobrych salonach komputerowych oraz w sieciach hipermarketów

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)