Ile miesięcznie ściągamy aplikacji na smartfony?

Ile miesięcznie ściągamy aplikacji na smartfony?

Ile miesięcznie ściągamy aplikacji na smartfony?
Źródło zdjęć: © chip.pl
24.08.2014 12:51

Latem 2008 roku Apple uczynił milowy krok w kierunku rozwoju smartfonów - uruchomił App Store. Dziś, baza sklepu jak i konkurencyjna oferta androidowego Google Play mieszczą w sobie ponad milion aplikacji: od prostych narzędzi, po zaawansowane graficznie gry. Jak się jednak okazuje różnorodność nie idzie w parze z popularnością.

Z przeprowadzonej przez comScore ankiety wynika, że przez połowę czasu korzystania ze smartfonów używamy właśnie aplikacji. Jednocześnie jednak 65,5 proc. użytkowników w ciągu miesiąca nie pobiera żadnej nowej apki, a niecałe 30 proc. pobiera od 1 do 3. Dane te dotyczą co prawda tylko Amerykanów, jednak u nas prawdopodobnie jest analogicznie.

Skąd wynikają tak druzgocące dane? Przecież nie chodzi o to, że aplikacje są niepraktyczne i niepotrzebne (to kłóciłoby się z tymi pierwszymi statystykami). Nie chodzi także o cenę. Większość apek jest darmowa, a nawet jeśli pojawiają się płatne, to ich cena nie przekracza kilku dolarów.

Jednym z racjonalnych wyjaśnień może być zwykła rutyna, która sprawia, że nie mamy chęci na poznawanie nowych aplikacji, gdy stare spełniają nasze oczekiwania. Po części można także winić właścicieli obydwu sklepów. Wyszukiwanie nowości - zwłaszcza na App Store - nie jest tak łatwe, jak być powinno. Więksi developerzy okupują górne miejsca list "Najlepszych" aplikacji, a mniejsi producenci, z o wiele bardziej interesującymi produktami, są spychani na samo dno.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)