Ile kolorów jest we wszechświecie?

Ile kolorów jest we wszechświecie?

Ile kolorów jest we wszechświecie?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.04.2012 14:41, aktualizacja: 09.08.2013 12:16

W ciągu jednej sekundy z dysz drukujących o średnicy nieprzekraczającej jednej trzeciej grubości ludzkiego włosa wydostaje się 30 milionów kropelek tuszu, każda z prędkością 50 km/h.

W ciągu jednej sekundy z dysz drukujących o średnicy nieprzekraczającej jednej trzeciej grubości ludzkiego włosa wydostaje się 30 milionów kropelek tuszu, każda z prędkością 50 km/h. Tyle czasu wystarczy też, by odwzorować prawie 73 miliony kolorów.

„Owszem, we wszechświecie odcieni barw, tak jak liczb, jest nieskończenie wiele, jednak z każdym rokiem rozwój technologii przetwarzania obrazu i druku sprawia, że paleta barw staje się coraz bogatsza i umożliwia odwzorowanie najbardziej skomplikowanych kolorystycznie projektów, grafik czy zdjęć”. – mówi Izabela Sulima, Consumer Marketing Manager HP Polska. Jeszcze w połowie lat 80. z dysz drukujących, zainstalowanych na spodzie wkładów atramentowych, pod wpływem impulsu elektrycznego wydostawało się zaledwie tysiąc kropli. Na przełomie wieków liczba ta wynosiła już 10 milionów, a dziś, dzięki latom badań i olbrzymim inwestycjom, trzykrotnie więcej. „Dzięki temu drukowanie uległo nie tylko przyspieszeniu, ale też jakość wydruków osiągnęła poziom zarezerwowany dotąd dla profesjonalnych laboratoriów fotograficznych” – wyjaśnia Izabela Sulima.

Aby się o tym przekonać i na własne oczy zobaczyć, jak w ciągu sekundy urządzenia drukujące i materiały eksploatacyjne HP potrafią odwzorować prawie 7. miliony kolorów, należy się wybrać warszawskiego ZOO w sobotę, 21 kwietnia. Autorzy najbardziej oryginalniejszych zdjęć będą mieć szansę na wygranie urządzeń wielofunkcyjnych HP Photosmart 5510. Dodatkowo osoby, która tego dnia odwiedzą Punkt HP na terenie ZOO, będą mogły otrzymać swoje zdjęcia nieodpłatnie wydrukowane przy użyciu oryginalnych materiałów eksploatacyjnych HP, a przy okazji porównać ich jakość i wydajność z możliwościami, jakie dają zamienniki.

Dlaczego oryginalne materiały eksploatacyjne HP są w stanie odtworzyć kolory takimi, jakimi są w naturze? Jaki wpływ na jakość i wydajność wydruków ma receptura, według której wytwarzane są tusze? Czy rzeczywiście zamienniki, o tej samej objętości, co oryginalne produkty, mogą wydrukować tyle samo stron? Co decyduje, że zdjęcia mogą być odporne na wilgoć i blaknięcie przez dziesięciolecia?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)