iFan - wiatrowa ładowarka do iPhone'a

iFan - wiatrowa ładowarka do iPhone'a

iFan - wiatrowa ładowarka do iPhone'a
Źródło zdjęć: © tjeerdveenhoven.com
06.12.2010 11:35, aktualizacja: 06.12.2010 11:52

Użytkownicy smartfonów praktycznie codziennie borykają się z bateriami, które rozładowują się w najmniej odpowiednim momencie. Na rynku dostępnych jest mnóstwo przeróżnych przenośnych ładowarek...

Użytkownicy smartfonów praktycznie codziennie borykają się z bateriami, które rozładowują się w najmniej odpowiednim momencie. Na rynku dostępnych jest mnóstwo przeróżnych przenośnych ładowarek, umożliwiających doładowanie akumulatora w krytycznej sytuacji. Niestety większość z nich wykorzystuje promieniowanie słoneczne, na które nie zawsze można liczyć.

Holenderski designer Tjeerd Veenhoven wpadł na bardzo ciekawy pomysł. Zaprojektował rowerową ładowarkę do iPhone’a, wykorzystującą siłę wiatru do produkcji energii elektrycznej –. iFan. Urządzenie ma postać nakładki na telefon z wbudowanym wentylatorem i uchwytem na rowerową kierownicę. W prototypie zastosowano nieco zmodyfikowany wentylator, który możemy znaleźć w komputerach. Całość pozwala w pełni naładować baterię w około 6 godzin.

Jak na razie iFan to tylko projekt koncepcyjny. Pomysł jest bardzo ciekawy, także miejmy nadzieję, że gadżet wejdzie do produkcji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)