IFA2015: Panasonic prezentuje telewizor OLED TX-65CZ950E

IFA2015: Panasonic prezentuje telewizor OLED TX‑65CZ950E

IFA2015: Panasonic prezentuje telewizor OLED TX-65CZ950E
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
03.09.2015 11:37, aktualizacja: 04.09.2015 14:41

Panasonic na trwających w Berlinie targach IFA zaprezentował swój pierwszy telewizor 4K OLED. TX65CZ950E to 65-calowy model, który oferować ma przede wszystkim wysoką jakość obrazu.

Ważną cechą telewizorów OLED jest niezależność poszczególnych fizycznych pikseli ekranu pod względem barwy i jasności. Ekran tego typu może wyświetlać kolory i światło z dokładnością i dynamiką wyższą niż w przypadku konwencjonalnych telewizorów. Zapewniać ma to m.in. jakość czerni porównywalną z osiąganą w telewizorach plazmowych, ale bez ich wad.

Nowy telewizor Panasonica technologię OLED uzupełnia zaawansowanymi rozwiązaniami przetwarzania obrazu. Model TX-65CZ950E jest wyposażony w zmodyfikowaną wersję procesora 4K Studio Master.

OLED jako nowa „bezwzględna czerń”

Zdolność technologii OLED do uzyskiwania całkowitej czerni od dawna stanowiła cel producentów telewizorów OLED. Sprawę komplikował fakt, iż niezwykle trudno jest odtworzyć przejście od czerni absolutnej do odcienia minimalnie od czerni oddalonego. Panasonic zapewnia, że w jego telewizorze udało się rozwiązać ten problem.

Firma nawiązała również współpracę z hollywoodzkim specjalistą ds. koloru - Mikiem Sową. Celem tej kooperacji jest w pierwszej kolejności dostrojenie, a w dalszej zatwierdzenie jakości obrazu uzyskiwanej przez model TX-65CZ950E.

Zastosowanie ustawień przygotowanych przez Sowę i momentalne doświadczenie zupełnej zgodności z wizją reżysera i operatora wymaga od użytkownika jedynie wybrania w telewizorze TX-65CZ950E nastawy True Cinema.

Świadectwo THX

Firma Panasonic pochwaliła się również otrzymaniem świadectwa THX — to pierwszy raz, kiedy telewizor OLED 4K zostaje poświadczony przez THX.

Szeroki zakres dynamiczny — sprawniejsze piksele

Nowy telewizor Panasonica obsługuje też technologię szerokiego zakresu dynamicznego (HDR — High Dynamic Range), która konsekwentnie rozpowszechnia się w świecie wideo. HDR pozwala na uzyskiwanie obrazu o szerszych zakresach: luminescencji i barwowym.

Wiosną tego roku pisaliśmy, że Panasonic wejdzie na rynek telewizorów OLED dopiero wtedy, gdy uzna, że technologia ta jest odpowiednio rozwinięta. Wygląda na to, że w końcu się to stało.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)