IFA 2013: Panasonic prezentuje nowy sprzęt AGD

IFA 2013: Panasonic prezentuje nowy sprzęt AGD
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

05.09.2013 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Panasonic poinformowała o poszerzeniu portfolio o nowy sprzęt gospodarstwa domowego. Wszystkie produkty zaprezentowane zostaną na targach IFA 2013.

Lodówki Panasonic NR-B53V2 i NR-B53VW2

Wśród nowych produktów znajdziemy lodówki NR-B53V2 (ze stali nierdzewnej z powłoką zapobiegającą pozostawianiu odcisków palców) i NR-B53VW2 (w kolorze arktycznej bieli). Oba urządzenia wyposażono w opracowaną przez Panasonic technologię utrzymującą świeżość żywności i eliminującą szkodliwe bakterie podczas pracy na optymalnym poziomie sprawności energetycznej.

Urządzenia wyposażone są w opracowaną przez Panasonic komorę Vitamin-Safe. Zachowuje ona optymalny poziom wilgotności i umożliwia regulację temperatury w zakresie 0–5˚C, aby zapobiec wysychaniu warzyw i owoców oraz zachować ważne witaminy. W komorze znajdują się dwie migające lampy LED, które symulują niebieską i zieloną składową światła słonecznego.

Lodówki Panasonic NR-BN31AS1 i NR-BN31AW1
Do europejskiej oferty chłodziarko-zamrażarek dołączą też modele NR-BN31AS1 (z wykończeniem ze stali nierdzewnej) oraz NR-BN31AW1 (biały). Dwudrzwiowe chłodziarko-zamrażarki wyposażono w technologie HygieneAir, Fresh Case, Chiller Case i Flash Freeze firmy Panasonic, dzięki którym żywność zachowuje dłużej świeżość. Ilość miejsca do przechowywania żywności maksymalizują ponadto komory FlexLift i Slide’N’Store.

Chłodziarko-zamrażarki Panasonic na rok 201. oferują technologie wydłużające okres świeżości artykułów spożywczych. W modelach serii BN zastosowano więc pojemnik Fresh Case z wbudowanym regulatorem wilgoci, który zapobiega wysychaniu żywności. Pojemnik Chiller Case utrzymuje temperaturę około 0˚C, tworząc optymalne środowisko do zachowania świeżości mięsa i ryb. Filtr antybakteryjny HygieneAir generuje w całej chłodziarce nieustanny obieg zimnego, czystego powietrza z trzech różnych punktów, dezynfekując ją.

Nowe chłodziarko-zamrażarki NR-BN31AS1 i NR-BN31AW1 są wyposażone w szufladę Flash Freeze, która przyspiesza zamrażanie dzięki obniżeniu temperatury poniżej -30˚C. Funkcja Flash Freeze minimalizuje jednocześnie utratę wagi produktów podczas rozmrażania.

Kuchenka mikrofalowa Panasonic NN-CF873S
Kuchenka mikrofalowa NN-CF873. oferuje szeroki wybór trybów gotowania: od konwekcyjnego i na grillu po mikrofale i rozmrażanie.

NN-CF873. umożliwia nawet łączenie różnych funkcji gotowania jednocześnie. Ustawienie Turbo-Bake łączy w sobie ustawienia gotowania konwekcyjnego i grillowania. Po naciśnięciu przycisku Turbo-Cook można połączyć działanie mikrofal z funkcją konwekcji lub grilla (albo obu jednocześnie), co przyspiesza gotowanie.

Pralki Panasonic VB5 i VC5

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Panasonic wprowadza do oferty siedem nowych pralek z serii VB5 i VC5. Pralki są dostępne w kilku wariantach ładowności (7 lub 8 kg) oraz różnymi prędkościami wirowania (1000, 1200 lub 1400 obrotów na minutę).

Wszystkie cztery modele z serii VB5 wyposażono w wyświetlacz dotykowy LCD. Połączenie wyświetlacza dotykowego i minimalistycznego pokrętła umożliwia wybór odpowiednich ustawień. Interfejs użytkownika przedstawia ich podsumowanie —. w tym szybkość wirowania i temperaturę, a także pozostały do końca czas — dzięki czemu można w każdej chwili sprawdzić aktualny stan prania.

W pralkach z serii VB5 i VC5 zastosowano również inteligentny czujnik piany, wykrywający nadmierną ilość dodanego detergentu. Z kolei ustawienie Eco (dostępne we wszystkich urządzeniach z serii VB5 Series oraz w modelach NA-147VC5 i NA-127VC5. optymalizuje ustawienia pralki w celu zwiększenia sprawności energetycznej. Pralki automatycznie wykrywają wagę wsadu i odpowiednio zmniejszają zużycie wody oraz energii. Wszystkie te funkcje pozwoliły uzyskać ocenę sprawności energetycznej A+++ (pralki z serii VC5 mają klasę A++).

*Ekspres do kawy Panasonic NC-ZA1 *

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Nowy ekspres NC-ZA1 zapewnia kontrolę nad składnikami używanymi do przygotowania kawy. Parzenie kawy w ekspresie NC-ZA1 zaczyna się od wyboru typu. Na liście można znaleźć na przykład espresso czy latte macchiato. Następnie dostosowuje się wielkość i smak, dobierając ilość wody oraz moc kawy w filiżance lub kubku. Jeżeli używamy mleka, możemy zmienić proporcje mleka i kawy oraz ilość pianki. Na koniec można dostosować temperaturę.

Użytkownicy mogą dzięki temu eksperymentalnie opracować swój przepis na kawę i zapisać jego ustawienia na przyszłość w pamięci ekspresu NC-ZA1.

Golarki Panasonic ES-LV95 i ES-LV65

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Zastosowany w urządzeniach sensor wykrywa różnice w gęstości zarostu i powoduje automatyczne dostosowanie mocy. Praca ostrza wewnętrznego jest automatycznie regulowana w celu golenia gęstszych obszarów, a w miejscach rzadziej zarośniętych moc jest zmniejszana, aby uniknąć zbędnych podrażnień.

Zarówno ES-LV95. jak i ES-LV65 są wyposażone w ostrza o krzywiźnie umożliwiającej precyzyjne dopasowanie do konturów twarzy i szyi, nawet tam, gdzie skóra jest bardziej miękka. Elastyczne głowice obracają się także na boki oraz w pionie, aby uzyskać jak najlepszy kontakt ze skórą i zminimalizować nacisk.

Model ES-LV9. ma własną, łatwą w użyciu i w pełni automatyczną stację czyszczącą. Wystarczy wstawić golarkę do podstawki i nacisnąć przycisk, by w ciągu 90 minut całkowicie oczyścić urządzenie.

Jonizujący wapozon do twarzy EH-SA31

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Urządzenie nawadnia skórę, wytwarzając parę. Dzięki ustawieniu „Proste 6-minutowe spa”. nowy wapozon do twarzy umożliwia przeprowadzanie jonizujących kuracji znanych z salonów kosmetycznych we własnym domu.

Jonizujący wapozon do twarzy EH-SA3. można stosować na różne sposoby. Po intensywnym dniu skóra wymaga usunięcia makijażu i oczyszczenia porów. Para czyści głęboko osadzony brud i otwiera pory, umożliwiając całkowite makijażu — w tym nawet najtrwalszego tuszu do rzęs. Usuwa także brud i odtłuszcza skórę, która zyskuje czysty i jednolity odcień.

Suszarka EH-NA65

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Suszarka EH-NA6. z technologią nanoe firmy Panasonic wytwarza wilgoć wnikającą w mieszki włosowe.

Dysza Quick-Dry umożliwia ustawienie wysokiego lub niskiego poziomu nawiewu. Suszarka jest także wyposażona w dyfuzor oraz trójstopniowe ustawienia szybkości i temperatury.

Prostownica EH-HS95

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Wytwarza nawilżające nanocząsteczki, które są generowane w otworkach metalowych płytek pokrytych szklaną warstwą. Odżywiają one włosy i zapobiegają uszkodzeniom termicznym podczas stosowania prostownicy.

Nowa prostownica firmy Panasonic umożliwia wybór spośród pięciu ustawień temperatury: 150°C, 170°C, 180°C, 190°C i 200°C, odpowiednio do stanu włosów i potrzeb związanych z modelowaniem. EH-HS9. osiąga temperaturę 200°C w ciągu 45 sekund, a podczas długotrwałego modelowania można powrócić do ostatnio używanej temperatury.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)