IFA 2013: nowe notebooki Acer Aspire R7 i E1

IFA 2013: nowe notebooki Acer Aspire R7 i E1
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

02.09.2013 13:58, aktual.: 02.09.2013 14:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Acer zaprezentował nową wersję notebooka Aspire R7 z procesorem Intel 4. generacji oraz rysikiem Acer Active Pen. Pokazano także nowe modele notebooków z linii Aspire E1.

Aspire R7

Ze względu na cztery tryby pracy, notebook R7 może być używany jak tradycyjny laptop, tablet, wyświetlacz lub w trybie „Ezel”, który pozwala na przesuwanie ekranu nad klawiaturą i ustawianie go pod różnymi kątami. Dzięki zawiasowi Ezel, 15,6-calowy wyświetlacz dotykowy Full HD (192. x 1080) można łatwo odwrócić w celu oglądania zdjęć, czy korzystania z gier w kilkuosobowym gronie. Dwie wartości momentu obrotowego zawiasu pozwalają natomiast na przestawianie ekranu jedną ręką oraz mają gwarantować stabilność ekranu podczas dotykania. Klawiatura została natomiast umieszczona bliżej krawędzi obudowy.

Acer Aspire R7 został wyposażony w nowy rysik Acer Active Pen. Rysik wykorzystuje indukcję elektromagnetyczną oraz reaguje na siłę nacisku, tak jak klasyczne pióro. Dzięki temu pozwala na uzyskanie różnych szerokości linii oraz bardziej naturalne pisanie. Jednocześnie rysik może współpracować ze sterowaniem przy użyciu gestów, np. zsuwając lub rozsuwając palce użytkownik może zmienić wielkość obrazu, a następnie przy użyciu rysika precyzyjnie wyregulować ustawienia.

Komputer jest wyposażony w pamięć RAM o pojemności do 1. GB, dysk twardy maks. 1 TB (lub dysk SSD o pojemności do 256 GB, procesory Intel, a także pełnowymiarową, podświetlaną klawiaturę.

W notebooku R7 system dźwiękowy Dolby Home Theater oraz cztery głośniki o mocy 8W. W związku z tym, że zastosowano konstrukcję z ruchomym wyświetlaczem, kanały dźwiękowe są automatycznie przełączane przy zmienianiu trybu pracy notebooka. Ponadto, notebook jest wyposażony w dwa mikrofony, które znajdują się z przodu oraz w dolnej części obudowy, poniżej klawiatury.

Aspire E1

Notebooki z serii Aspire E1 zostały wyposażone w Intel 4. generacji lub AMD z serii A, a także różne układy graficzne. Nowe modele z tej serii są obecnie dostępne z 10-punktowym ekranem dotykowym. Są wyposażone w wyświetlacz HD o przekątnej 39,6 cm (15,6”) lub 35,6 cm (14”). Model o przekątnej 15,6” jest oferowany z układami graficznymi, takimi jak Nvidia GT720M, GT740M oraz AMD Radeon HD 8000M. Wersja 14-calowa jest wyposażona w grafikę Nvidia GT720M.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)