IFA 2013: cała gama nowości Miele

IFA 2013: cała gama nowości Miele

IFA 2013: cała gama nowości Miele
Źródło zdjęć: © WP.PL
08.09.2013 11:54

Głównym elementem ekspozycji niemieckiej firmy Miele na odbywających się w Berlinie targach IFA były nowe pralki i suszarki do ubrań. Nie zabrakło jednak również premier innych urządzeń AGD, jak nowe zmywarki czy ekspresy do kawy.

Nowe pralki i suszarki Miele z serii W1 i T1

Miele W1 to seria nowoczesnych pralek, w których niemiecki producent postarał się udoskonalić niemal każdy element. Zastosowano w nich innowacyjny proces PowerWash, który poprawia wydajność pralek co najmniej o 1. proc. Dodatkowo, w nowych pralkach możemy wybrać program QuickPowerWash, który trwa poniżej godziny, a taki tak powinien poradzić sobie nawet z uciążliwymi plamami. Efektywność prania podnosi też nowy system automatycznego podawania detergentu TwinDos, który samodzielnie dobiera ilość środka piorącego do rodzaju i ilości prania, pozwalając oszczędzić nawet do 30 proc. detergentu w porównaniu z jego ręcznym dozowaniem. TwinDos jest jednocześnie systemem otwartym, który pozwala na stosowania detergentów sugerowanych przez Miele, jak i środków innych producentów. W nowych pralkach Miele W1 ulepszono również konstrukcję bębna oraz funkcję wygładzania zmarszczek. Pralki W1 są też wyjątkowo energooszczędne - posiadają klasę energetyczną A+++, jednocześnie zapewniając 1600 obr./min.

Nowym pralkom towarzyszy również premiera nowej serii suszarek do ubrań T1. Ulepszone konstrukcje posiadają system PerfectDry, który analizuje wilgotność prania oraz FragranceDos, który nadaje suszonym ubraniom zapach świeżości. Funkcja SteamFinish przygotowuje rzeczy do prasowania, a czasami pozwala całkowicie uniknąć tej czynności. Również nowe suszarki Miele T1, podobnie jak pralki, posiadają poprawioną konstrukcję bębna, która ma wyeliminować ryzyko uszkodzenia delikatnych ubrań. Nowość wyposażona jest w wyświetlacz, który m.in. podaje informacje o zużyciu energii oraz stopniu czystości filtra. Klasa energetyczna nowych suszarek Miele to A++.

Zarówno pralki z serii W1. jak i suszarki T1 wejdą do sprzedaży zaraz po zakończeniu targów IFA, czyli ok. 12 września. Nowości będą dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i chromowanej.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Nowe zmywarki Miele z serii G 6000

Na targach IFA Miele zaprezentowało również nową linię zmywarek G 6000. Wyjątkową cechą nowych urządzeń jest całkowity brak uchwytów - drzwi zmywarki otwierają się przez dwukrotne ich stuknięcie. Jest to nowatorski system Knock2open, który Miele właśnie zgłosiło do opatentowania. Zależnie od modelu, nowe zmywarki charakteryzują się różnym zużyciem wody, a te najbardziej efektywne wykorzystują jej zaledwie 6,5 l w trybie automatycznym. Wraz z wybranym programem zmywania, możemy wybrać również tryb "Extra dry", jeśli chcemy, by naczynia były wyjątkowo suche oraz "Extra economical", aby zmywać jeszcze bardziej energooszczędnie. Dodatkowo, zmywarki z serii G 6000 wyposażone są w tryb czyszczenia wnętrza.

Zależnie od modelu, nowe zmywarki mają klasę energetyczną A+++ albo A++. Urządzenia z tej pierwszej grupy posiadają wskaźnik zużycia energii i wody, abyśmy mogli na bieżąco kontrolować ich wydajność. We wszystkich nowych zmywarkach znajdziemy tryb "ExtraQuiet", w którym urządzenie jest wyjątkowo ciche - jego głośność nie przekracza 3. dB. Nowości Miele pozwalają też na wprowadzenie do trzech taryf na zużycie energii, dzięki czemu zmywarka będzie włączać się w godzinach, w których za prąd płacimy najmniej.

Nowe zmywarki Miele G 600. będą dostępne w kolorze stalowym, białym, czarnym i brązowym, a ich premiera sklepowa, podobnie jak pralek i suszarek, będzie miała miejsce w drugiej połowie września.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Nowe ekspresy do kawy Miele CM6100 i CM6300

Miele zaprezentowało również dwa nowe ekspresy do kawy z serii 6000. modele CM6100 i CM6300. Oba urządzenia pozwalają na przygotowanie kawy espresso, cappuccino i latte macchiato. Nowości posiadają prosty i intuicyjny interfejs - wystarczy raz wcisnąć przycisk odpowiadający wybranej kawie, a jeśli chcemy podwójną dawkę, wciskamy przycisk dwukrotnie. Producent pomyślał również o higienie, kanały przez które podawane jest mleko oraz, które służą do przygotowania Cappuccino są automatycznie płukane i wyparzane, gdy ekspres jest wyłączany. Funkcję czyszczenia można też wywołać ręcznie.

Droższy model CM630. umożliwia dodatkowo zaprogramowanie do 4 profili użytkownika, z osobnymi ustawieniami parzenia poszczególnych rodzajów kawy dla każdego z domowników. Co więcej, do modelu tego otrzymamy butelkę na mleko ze stali nierdzewnej, stylowe podświetlenie przycisków i filiżanki, opcję podgrzewania filiżanki, dozownik gorącej wody oraz funkcję ustawiania różnych dzwonków, które informują o przygotowaniu kawy.

Podobnie, jak inne nowości Miele, ekspresy do kawy powinny trafić do sklepów zaraz po targach IFA, a dostępne będą w dwóch kolorach: czarnym i białym.

_ Z Berlina, Grzegorz Barnik _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)