IFA 2012: przeźroczyste ekrany Samsunga

IFA 2012: przeźroczyste ekrany Samsunga
Źródło zdjęć: © WP.PL

04.09.2012 10:17, aktual.: 04.09.2012 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na targach IFA 2012 Samsung pokazał także bardzo ciekawą ekspozycję składającą się z przeźroczystych ekranów LCD. Dziennikarzom pokazano dwa typy takich wyświetlaczy – pierwszy, to kwadrat o proporcjach 1:1, a drugi to jakby cała gablota sklepowa z wbudowanym komputerem i głośnikami.

Samsung nie ukrywa, że swój produkt kieruje do biznesu i właściwie tylko tam może znaleźć on praktyczne zastosowanie. Głównym zastosowaniem dla nowych, przeźroczystych ekranów mają być witryny sklepowe, czy same półki w sklepach. Ekran ma umożliwić obserwację tego, co znajduje się za nim i jednocześnie podawać praktyczne informacje jak np. cena czy inne, dowolne dane.

Przyglądając się pracy ekranów z bliska można zauważyć, że na obecnym etapie ich rozwoju dość mocno zaciemniają one obraz i nie jest łatwo dostrzec szczegóły przedmiotów ustawionych za nimi. Wymagają one także bardzo mocnego oświetlenia tła za nimi, aby cokolwiek było w ogóle widoczne. Mimo wszystko pomysł bardzo fajny, a interaktywne witryny sklepowe już niedługo będą nas kusić w sklepach.

Jarosław Babraj

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)