IFA 2012: Electrolux i AEG na targach IFA w Berlinie

IFA 2012: Electrolux i AEG na targach IFA w Berlinie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

11.09.2012 13:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na międzynarodowych targach IFA 2012 w specjalnie przygotowanej na targi kuchni, Keith McLoughlin, Prezes i Dyrektor Zarządzający Electrolux, Jonas Samuelson, Kierownik Działu Dużego Sprzętu AGD na Europę i Klaus Wührl, Dyrektor Generalny na Niemcy i Austrię przygotowali 3-daniową kolację wykorzystując i prezentując nowe urządzenia z linii Inspiration. Podczas spotkania przedstawili również plany firmy na przyszłość.

Podczas targów IFA, przedstawiciele Electrolux skoncentrowali się na przedstawieniu danych. Do 202. r. Electrolux planuje zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o połowę, utrzymując dotychczasowe tempo wzrostu. Obecnie firma sprzedaje swoje produkty w 150 krajach, generuje przychody na poziomie 11,3 miliardów euro i zatrudnia 58 000 pracowników.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Oprócz tego Electrolux prezentował urządzenia z linii Inspiration. Nowe piekarniki parowe oraz 'inteligentny' piekarnik Inspiro mają zużywać o 20% mniej energii przy dużej, 74-litrowej pojemności wnętrza. Możliwość umieszczenia blachy na dziewięciu różnych poziomach ma umożliwiać przygotowanie kilku potraw jednocześnie. Termosonda, pozwala ustawić odpowiednią temperaturę i czas pieczenia. Dzięki programom automatycznym urządzenie ma samo dobierać właściwe parametry gotowania.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Chłodziarko-zamrażarki FreshPlus zostały tak zaprojektowane, aby dłużej utrzymać świeżość przechowywanych produktów. Technologia TwinTech, czyli osobne chłodzenie każdej komory, sprawia, że wilgotność w chłodziarce jest utrzymywana na poziomie 65-90%, w odróżnieniu od 25-40% w urządzeniach z jednym systemem chłodzenia obu komór. Dodatkowo system obiegu powietrza MultiFlow ma zapewniać równomierną temperaturę i wilgotność na wszystkich poziomach chłodziarki.

Na targach IFA w Berlinie nie zabrakło też niemieckiej marki AEG, która w tym roku świętuje swoje 125-lecie. Suszarki AEG ProTex należą do wysokiej klasy energetycznej A+++, co plasuje je w kategorii najbardziej energooszczędnych urządzeń. Są wyposażone w silnik inwerterowy objęty 10-letnią gwarancją, który obniża poziom hałasu.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Funkcja TimeSaver w zmywarkach Favorit ProClean ma pozwalać na skrócenie cyklu zmywania o połowę. Technologie Sensorlogic i Prozone dostosowują ilość zużywanej wody do wielkości załadunku. Dopasowują także temperaturę i ciśnienie wody. Zmywarki ProClean należą do klasy energetycznej A+++.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)