IFA 2011: nowe telefony od Emporii

IFA 2011: nowe telefony od Emporii
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

05.09.2011 15:56, aktual.: 22.09.2011 11:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Emporia, producent łatwych w obsłudze telefonów komórkowych, zaprezentowała na targach IFA 2011 swój pierwszy telefon z klapką. Nowy model emporiaCLICK zawiera aparat fotograficzny oraz inteligentną funkcję połączeń alarmowych opracowaną przez firmę emporia. Pod hasłem „Mobilni, aktywni i bezpieczni z Emporią” firma prezentuje także nowości z serii emporiaRL i emporiaTALK.

Po raz pierwszy przedstawiony na IFA telefon komórkowy z klapką, model o nazwie emporiaCLICK, jest pierwszym telefonem marki emporia wyposażonym w aparat fotograficzny. Telefon ten ma także przycisk do połączeń alarmowych. Zgodnie z zasadami firmy Emporia jest on oczywiście bardzo łatwy w obsłudze. Aparat fotograficzny włącza się bezpośrednio przyciskiem umieszczonym na boku obudowy, zaś zdjęcia można robić w układzie poziomym lub pionowym. Dzięki przejrzystej strukturze menu można łatwo zapisywać i odnajdować zdjęcia.

Mimo wzbogaconej o aparat fotograficzny funkcjonalności, telefon zachowuje typowe dla produktów marki Emporia cechy: czytelny wyświetlacz ułatwia czytanie wiadomości SMS, głośnik dostosowany do pracy z aparatami słuchowymi pozwala osobom słabiej słyszącym korzystać z telefonu, klawisze z łatwo wyczuwanymi punktami nacisku znacznie ułatwiają wpisywanie tekstu lub numerów, zaś prosta nawigacja po menu czyni instrukcję obsługi praktycznie zbędną.

Gdy telefon jest zamknięty, podświetlane symbole informują o stanie naładowania baterii oraz nieodebranych wiadomościach SMS lub połączeniach.

Telefony z serii emporiaRL to propozycja dla osób ceniących zarówno estetykę, jak i bezpieczeństwo. Dyskretny przycisk do połączeń alarmowych telefonu emporiaRL2 jest w pełni zintegrowany z estetyką tego modelu. Jednym naciśnięciem tego przycisku uruchamia się inteligentny system: telefon emituje sygnał alarmowy, który słychać w pobliżu, a jednocześnie wybiera kolejno maksymalnie pięć ustawionych wcześniej numerów. Oprogramowanie dba o to, by połączenia nie trafiły na automatyczną sekretarkę lub pocztę głosową. Choć telefon ten waży zaledwie 8. gramy, wyróżnia się długim czasem gotowości: aż do 400 godzin.

Nowością jest także model emporiaTALKcomfort. Telefon ten jest mniejszy i bardziej płaski. W porównaniu ze swoim poprzednikiem jest krótszy o 8 mm i lżejszy aż o 2. g. Pomimo tego jest równie łatwy w obsłudze — dostęp do każdej funkcji można uzyskać za pomocą klawiszy bocznych. Najważniejszymi aspektami funkcjonalności telefonu emporiaTALKcomfort są po prostu rozmowy telefoniczne i wysyłanie/odbieranie wiadomości SMS. Dlatego też czas rozmów został wydłużony z 2 do 4 godzin, a czas gotowości wynosi obecnie 400 godzin.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)